Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerből el lehet készíteni...

Tápszerből el lehet készíteni egyszerre több adagot, majd megmelegíteni a babónak?

Figyelt kérdés
AR tápszert használunk, és borzasztó nehéz megcsinálni csomómentesre,nagyon sok idő.Addig szegény lányom ordít.Azért gondoltam, hogy pl. megcsinálnék előre 3 adagot, aztán csak megmelegíteném.
2010. febr. 10. 19:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

NYugodtan elkészitheted az egy napi adagot egyszerre, csak töltsd mindjárt üvegekbe és úgy tedd a hütöbe, szobahömérsékleten csak rövid ideig szabad tartani.


Azért kell mindjárt üvegekbe tenni, hogy csak azt az egy adagot kelljen elövenni, amit oda akarsz adni - ha az összes egy edényben van, akkor a nyitogatáskor kerülhet bele valami, amitöl könnyebben romlik.

2010. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi!!!Fürcsi után hozzá is fogok!!!!Szép estét!
2010. febr. 10. 19:44
 3/20 anonim ***** válasza:
9%

Tászert szerintem nem javallt előre elkészíteni.

Kezdj neki időben, a táposok úgyis időre esznek, nem?

2010. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Kezdő kismamaként én is így gondolkodtam: megcsináltam nyáron kb. fél napra előre az AR tápszert, aztán rájöttem, hogy meg is romolhat, akkor is, ha hűtőben van, úh. inkább nem készítem el előre, hanem: ha tudom, hogy 13.00 órakor lesz etetés, akkor előtte egy negyed órával kimegyek a konyhába, forraltvizet beleteszem a cumisüvegbe, be mikróba és bele a tápszert, és a cumisüvegre rá a 'vakdugót' és rázom vagy 1-2 percig, így frissen kapja a babóm a tápit.

Neked is ajánlom a 'vakdugós' módszert és rázd sokáig, sajnos az AR tápszer ilyen.

2010. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon hamar bebüdösödik. És rá is van írva a dobozra, hogy minden étkezéshez frissen készítsd el és 2órán belül használd fel.
2010. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehet sajna. Próbáld meg, amikor tudod, hogy enni kell neki, előtte 10-15 perccel megcsinálni.
2010. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

19:45-ös kismama vagyok:

a vizet viszont akár egy napra előre is felforralhatod. Tedd bele egy lezárt üvegbe, és a cumisüvegbe abból az üvegből önts mindig.

2010. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Nyugodtan megcsinálhatod, semmi gond nem lesz belőle. 24 óráig a kész tápszer hűtőben eltartható!

Csecsemő osztályon dolgoztam hosszú évekig, ott is így csináltuk. Reggel megcsináltuk az egész napi, éjszakai adagot. Nem is lett volna idő akkor kutyulgatni.

Az én kislányom is tápszeres lett 3 hónapos korától, az éjszakai adagokat mindig előre megcsinálom én is, hogy éjjel ne kelljen kínlódni vele.

Az első 19:45-ös inkább meg sem szólalt volna. Tápos...

Talán tápszeres, nem?

Na mindegy!


Kedves kérdező, minden jót és nyugodt éjszakát!

2010. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik "kedves" válaszolónak!

A "táposok" ahogy fogalmaz ugyan úgy esznek mint az anyatejes babák. Nagyon nem bírom ezt a megkülönböztetést. Nincsenek időzítve, hogy akkor esznek mikor anyuka akarja. Ők is akkor kapnak enni mikor éhesek.

Kérdezőnek:

Nyugodtan készítsd el előre. Ha rögtön az elkészítés után hűtőbe teszed akkor 24órát eláll. Semmi baja nem lesz se a tápszernek, se a babádnak. A korházakban is így csinálják. Én egy napra előre megcsináltam mindig, semmi baj nem volt belőle. Annyi van, hogy ha 1x kivetted és melegítetted, utánna már nem lehet még 1x melegíteni.

2010. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

készítsd el nyugodtan előre.én is így tettem 1hetetes kora óta, egy napi adagot külön üvegekbe a hűtőbe tettem,és mikróban melegítettem.18hónapos egészséges baba anyukája.

a táposra meg inkább nem írok semmit.vagy csak ennyit:szegénygégi bizonyítványt állítottál ki magadról.

2010. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!