Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többet kéne foglalkoznom 13...

Többet kéne foglalkoznom 13 hónapos kisfiammal? Még többet, hogy elmúljon a rossz érzés? TI mennyit foglalkoztok az 1 év körüli babátokkal?

Figyelt kérdés

Nagyon fáradt vagyok. A kisfiam nagyon rosszul alszik éjjel és nappal is. Ilyen a természete és kevés az alvásigénye. Tulajdonképp egész nap vele vagyok, együtt végezzük a házimunkát is, de szerintem nagyon kevés a konkrét játék. Vagy nem is ül le velem, mert nem érdekli, vagy mindig nagyon sok a tennivalóm. (Segítségem sajnos nincs.)

Mindig az az érzésem támad, hogy nagyon keveset foglalkozok vele. Tulajdonképp, ami csak játék az kb. napi fél-háromnegyed óra+az udvari séta, ami szintén háromnegyed óra. Ezenkívül még mondókázunk, énekelünknaponta többször is. Mennyit kell foglalkozni egy kisgyerekkel, de komolyan? Nálatok ez hogy van? Úgy érzem beszélni is később fog, mert néha erőm sincs beszélgetni hozzá... :(


2010. febr. 10. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Lányom 14 hónapos, kb. így vagyok én is, de ő hálistennek élvezi a házimunkát is. :) Szétdobálja a mosott ruhát, tegnap "segített" porszívózni és rakott krumplit csinálni. A porszívózás egy óráig tartott, a krumplit meg szétdobálta nyersen, szóval 10-kor kezdtük, és délután 4-re már meg is sült.


Lányom is rosszul alszik nappal is éjjel is (így hát én se vagyok kipihent). Cserébe viszont rengeteget beszél, érthető szavakat... a legújabb szava: kókusz :))


Szóval kitartás!!! És nemcsak nálatok van így, szerintem a családok nagy részében így van.

2010. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legyél türelmes, én is ezt gondoltam/gondolom még mindig.

Az enyém másfél éves, és nagyszerűen eljátszik magában, ráadásul azt vettem észre, h egyre kreatívabb, mindent megpróbál a szokásostól eltérően használni, két különböző játékot összevonni.

Mi délelőtt játszunk kb 1 órát, ma például kidekoráltuk a kismotort, matricákkal, és filctollal:) Biztos az anyukák majd a fejükhöz kapnak, ha látják, h ezzel száguldunk majd az utcán :)

Rajzolni szoktunk, építőkockázni,mesélek neki, mondókázunk. Mindent csinál velem, segít teregetni, kapott egy edényt, abban a száraztésztát kavargatja, szerintem ezeket is hozzáadhatjuk az együtt játszáshoz, mert velem van, figyelem őt, csak közben mást is csinálok. Délután alszik egy kicsit, fél 1 órát, utána megint játszunk kb egy órát, ezt is úgy, h csak vele foglalkozom, aztán segít nekem újból, kiporszívózunk, nézhet egy kis mesét, 15-20 percig a Teletubbiest. Most is leültem ide fél órára, kész a kaja, itt játszik mellettem, autókázik.

A délután hátralevő részében már nem ülök le mellé célzottan, vagy elmegyünk ismerős családokhoz, vagy sétálunk. Ha itthon vagyunk, elbabataxizik, motorozik.

2010. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bőven elég amennyit vele foglalkozol... és ha később tanul meg beszélni akkor meg mi van? Semmi. Az enyém 9 hós, most tanult meg gyorsan kúszni, de nagyívben tesz a mondókáimra, játékjaimra.. mikor nyűgösebb és igényli, hogy foglalkozzak vele, no akkor bizony leülök és játszunk, van, hogy egy órát is.. de utána minden rendben van vele és kúszik tovább. Úgyhogy szerintem bőven elég amennyit foglalkozol vele, a házimunkát pedig bizony valakinek el kell végeznie.
2010. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én fiamról írnál. 13 hónapos. Ő egésznap rohangál, ülve nincs is el, de ha nem vagyok vele egy szobában, akkor hisztizik, hogy menjek vele. Neki van játszóalagútja, nagyon élvezi, sok időt tölt el benne.
2010. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én hasonlóképpen vagyok. Nekem is lelkiismeretfurdalásom szokott lenni emiatt, de arra jöttem rá, hogy nem tudok magamból kifordulni, és inkább hosszú távon biztosítsam neki ezt a szeretetet, és foglalkozást, minthogy fellángolásként fél-egy évig órákig "tanulunk", majd az ember elkezd még dolgozni is, és vége, akkor aztán már nem tudnám azt a színvonalat biztosítani. És jelzi, ha neki több kell! Ne aggódj, ettől nem fog lemaradni, és abban sem vagyok biztos, hogy annak a gyermeke sokkal ügyesebb, okosabb lesz, aki egész nap foglalkozás alatt van.
2010. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is épp 13 hós a fiam és én is sokat vívódom, de elárulom h én mivel nyugtatom magam :) nagyon sok ismerősöm külföldi férfival él, sokan közülük nem is itthon. Európában nincs még egy ország, ahol 3 éves korukig otthon kéne foglalkozni a gyerekekkel, a legtöbb helyen 1 éves kor alatt, van, ahol már 2 hónapos kortól általános, h anyukák másra hagyják gyermeküket, nap mint nap!!! És hát ha belegondolunk, egyáltalán nem jellemző h Magyarország lenne a pszichés legkiegyensúlyozottabb ország, még csak Európát tekintve sem :( Amikor ezt átgondolom, pár napig jobb tőle ;) persze, az ösztönünket nem lehet semmibe venni, de azért próbálhatjuk tompítani kicsit ;)
2010. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is eleget foglalkozol vele,inkább arra figyelj,hogy minden nap legyen legalább 1 óra játék ,amikor csak és kizárólag vele foglalkozol és csak rá figyelsz.Ilyenkor ne szóljon a Tv, ne rohanj ki teregetni vagy a kaját kavargatni.Azt az egy órát csak neki szenteld.
2010. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. febr. 10. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!