Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám csak egy...

7 hónapos babám csak egy irányba fordul a hasára, de ezt naponta sokszor megteszi. Már naponta egyszer vissza is fordul, de többször nem hajlandó. Nem baj hogy nem fordul jobbra és balra is? El kellene vinnem a Dévényesekhez?

Figyelt kérdés

A hasán fekve már körbe tud fordulni, és ahogy emelgeti a karjával magát, mindig hátra csúszik. Ezt hívják hátrafelé kúszásnak? Ülve rövid ideig megtartja magát, de aztán eldől.

Ha az oldalára fektetem, akkor mindkét irányba hasra fordul, de hátról indulva csak az egyik irányba hajlandó hasra fordulni.


2010. febr. 9. 11:36
 1/3 fotucsok ***** válasza:

Az én kisfiam is eleinte mindig csak balra fordult hasra. És tulajdonképen mindig csak balra akart csinálni mindent. Már születése után mindig csak balra fordította a fejét.

Én gyakoroltam vele a jobbra fordulást úgy, hogy tettem neki érdekes játékot arra az oldalra és akkor nyújtózott érte. Muszáj, mert a másik oldali izmainak is fejlődnie kell. Már ott járunk, hogy ügyesen forog mindenfele. Most viszont a felülést gyakorolja (még nem tud), de az a féloldalas támaszkodás megint csak balra megy :) Szerintem a rendszeres tanácsadáson mondd el az orvosnak, majd mond valami okosat.

2010. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj a babáddal! Az enyém is ezeket csinálta, jártunk fejlődésneurológiára (kis súllyal született toxémia miatt, de ez most nem lényeg), és mindig minden ok volt nála. Annyi hogy később kezdett el mászni, 8-10 hó között kell elkezdeniük, az enyém kicentizte, mert 10 hós volt, előtte körbe és hátrafelé kúszott csak, de megerősítette a kis karjait, és most mint a szélvész, úgy mászik. Nemsokára egy éves, már mindenhol feláll, lépeget a bútorok mentén, és vezetve gyönyörűen megy, próbálkozik a kapaszkodás nélküli felállással. Na, behozta vagy sem? :-) Ne aggódj, ügyes van/volt/lesz a babád!
2010. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. A gyerekorvos azt mondta vigyem el a Dévényesekhez, majd ők megmondják van-e vele valami, ő nem tudja.
2010. febr. 9. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!