Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól "kell" adni a babákna...

Mikortól "kell" adni a babáknak darabosan az ételt, vagy csak úgy rágcsálni pl. almát vagy kiflit?

Figyelt kérdés
Babám 7,5 hónapos, 2 db fogacskája van. Kéne már adnom neki kóstolni darabosat vagy csócsálni kekszet, kiflit? Ha még nem, akkor mikortól?
2010. febr. 9. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Már eddig is adhattál volna neki.Almát még ne adj neki darabosan,mert az kemény,és nem tudja elrágni.De banánt,kiflit,főzeléket nyugodtan.
2010. febr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lányomnak nem volt még foga mikor adtam neki kenyérhéjat majszolni,kb 8hónapos volt. Almát is adtam, de apróra kockázva megpároltam,jó puha lett,így szét tudta nyomni az ínyével. Aztán mikor 9 hónaposan kijött a két alsó 1es, onnantól nem pürésítettem,hanem csak villával összenyomtam amit lehetett,vagy pl csirkemellet apróra vágtam.
2010. febr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem maszatolt nagyon az almával ? :) Ettől tartok egy picit :) Köszi a válaszokat, akor lehet hamarosan adok neki valamit :)
2010. febr. 9. 08:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy maszatolni fog az almával. És később nem csak azzal :)

Jobb ha erre felkészülsz :)

2010. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 10 hónapos. Még nincs egy foga sem, de már mindent darabosan kap. Nem fogfüggő. 7 hónapos kora adogatok neki falatkákat, aztán egyre jobban belejött, megtanulta hogyan nyammogja el, nyomja szét az ínyével, nyelvével a falatokat. Persze amit harapni kellene az még nem megy.
2010. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem maszatolt vele,megfogta és betette a szájába. Talán 2-3db volt ami az etetőszék tálcáján landolt,de a földre,ruhára nem került,igaz bebiztosítottam magam...
2010. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lányom 8 hónapos, 3 fogacskánk van. Próbálkoztunk a darabossal. Ökölődött tőle, a banánt a puha almát szétmaszatolta vagy szopogatta de a nyelvével aztán kilökdöste. :( Aztán api kezébe vette a dolgokat, hogy márpedig ennyi idősen kell és kész, mert más már ad neki stb.

Sugárban hányt 3 leerőltetett falat után. :( Megkérdeztem a védőnőt. Próbálkozni lehet, de nem biztos, hogy elfogadja. Ha nem, akkor nem. Még nem érett meg rá.

2010. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!