Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennetek a helyemben,...

Mit tennetek a helyemben, hogy apaval is megmaradjon 1 eves kisfiunk?

Figyelt kérdés
Ferjem nagyon el van keseredve, szerinte nem szereti ot 1 eves fiunk. Szerintem ez nem igaz, de teny, hogy mostanaban nem nagyon akar megmaradni vele. Furdesnel max. addig hajlando elviselni apat, amig a kadban van, pedig szuletese ota ezt ketten csinaljak. Utana mar nekem kell oltoztetnem, etetnem, kulonben annyira sir, hogy leizzad es tiszta voros lesz a feje. Altatasnal csak en kellek, meg a szobabol is "kiutasitja" a kezevel. Ejjel, ha felsir es apa megy be hozza akkor kitor a panik es sirva fakad de nem kicsit. Amikor hazajon a munkabol, eppen csak odanez az ajtohoz, hogy ki jott meg, majd jatszik tovabb. Mikor mondom neki, hogy megjott apa, adjunk neki puszit...eltolja magatol es engem akar. Viszont, ha pl. a nagymama jon, akkor rohan ki ele es oleli ezerrel. Olyan rossz erzes. De, hat mit tegyek? Viszont erdekes, mert elofordult egyszer, hogy nem ertem haza furdesre, csak akkorra amikor tul voltak az etetesen is es mondta a ferjem, hogy meg sem nyikkant. Nem is keresett. Amikor meglatott, abban a pillanatban nyujtotta a kezeit felem es tolta el az apjat. Akkor most ez mi? Ha lat akkor en kellek, ha viszont nem vagyok ott akkor nem jutok eszebe es nem kellek?
2010. febr. 7. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól látod, igen, ha lát téged, az olyan mintha önmagából látna egy darabot, mert a kis buksiban ti még egyek vagytok. DE van már annyira nagy, hogy ezt elfelejti ha nem lát, és önállósodik. A nagyik meg már csak ilyenek. Sztem a kicsiknek ez is egy ösztönük, hogy a nőkkel szimpatizálnak jobban, persze kivételek mindíg vannak! Mi is küzdünk a párommal: Nem eszik, még édességet sem kér tőlle, nem ad neki puszit, és kiveszi a kezéből a távirányítót (hozza nekem :))) Próbálom napközben emlékeztetni apára, és kérem, majd neki is mutassa meg a játékát, vagy az új szavait, és adjon neki puszit.
2010. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
írtad, hogy ha nem vagy ott, akkor minden rendben. hagyd őket többször kettesben. pl ha fodrászhoz mész, apa vigyázzon rá stb. megszokják egymást.
2010. febr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs még túl a szeparációs pánikon. Ilyenkor tudatosul benne, hogy ő meg anya, az kettő. Ez persze nem tetszik neki, és küzd ellene, ez egy teljesen normális személyiségfejlődési lépés. Mindenki átesik ezen, akinek anyja van. Nem nagyon lehet segíteni, túl fog jutni rajta.
2010. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!