Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom négy hónapos. A...

Kislányom négy hónapos. A doktornőnk elocom szteroidos kenőcsöt írt fel az ekcéma / pikkelysömör szerű tünetekre. De az csak hat hónapos koról adható a tájékoztató szerint. Ti beadnátok a négy hós gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

amúgy is fenntartásaim vannak a szteroidos kenőcsökkel, nem szívesen adok ilyet a gyerkőcnek.

De valami oka csak van, hogy nem az van ráírva, hogy 0 hós kortól adható, azért ilyen piciknél még két hónap sokat számít, nem?


Köszönöm a válaszokat


2010. febr. 4. 18:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocs, nem beadnátok, hanem kenegetnétek vele:)
2010. febr. 4. 18:59
 2/14 anonim ***** válasza:

NEM! nyaralni voltunk és az üdülőhelyen írt föl az orvos ilyet. Tökéletes volt, gyönyörű bőr. Itthon a saját orvosunk azt mondta, ne örüljek annyira, mert nem hasznos, sem a bőrnek, sem a szervezetnek, súlyos problémákat okozhat.

Az ekcémát ki fogja nőni. Csak pamutot adj rá, szellőztesd -levegőn- a bőrét.

Lehet kapni fürdetőt és krémet Antispruit a neve, sajnos nem mindenhol kapható. Egy újpesti bőrgyógyász fejlesztette ki, így talán esetleg rendelhető. Az illatmenteset ajánlom.

2010. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi is ezt használjuk, 3 hetes kora óta. Muszáj volt, mert úgy nézett ki a kicsim, mint egy paradicsom és nagyon viszketett neki. Akkor kell csak kenni, amikor lángol az ekcéma és viszket. Használj a közbeeső időkben Eucerint, Lipikart ilyesmit.

Nagyon nagyon sok mindent végigpróbáltunk a 14 hónap alatt talán az Exxcema Repair, ami ért valamit. Most úgy néz ki, hogy lassa kinőjük. Semmi baja nem lett a bőrének az Elocomtól.

Én azt mondom, ha az orvos javasolta, tedd úgy. Jobb 1-2 kenéssel elmúlasztani a gondot, mint napokig nézni, ahogyan üvölt a gyerek a viszketéstől. Nálunk sajnos volt ilyen is, amikor csodaszerekkel kysérleteztünk. Nem kívánom senkinek..

2010. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A fiamnak 2 hetes korában írta fel a doki, szerencsére csak egyszer kellett benkenni vele a hátát, másnapra elmúltak a kiütései.
2010. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon ritkán, de használom. Ha már semmi más nem segít. Mondjuk eddig talán ha 5-6-szor kellet, és lassan egy éves. Most már hónapok óta nem volt rá szükség, szerencsére. Leírom, nálunk mik váltak be: Nem fürdik minden nap, ha igen, akkor is csak sima víz, vagy Babe fürdető. (Ettől függetlenül minden kakis pelus után megy a feneke a csap alá.) Rendszeresen krémezem: Babe, Sanatopic a legjobbak. Ha már kezd előjönni az ekcéma, néha "el tudom kapni" Sudocreammel is, de csak nagyon az elején. Nagyon fontos a mosás!!! Mosódió vagy lereszelt mosószappan, és a lényeg, hogy nem használj öblítőt! Én ecettel mosok. Amúgy nemrég helyettesítették a dokimat, és kapott új krémet, amire azt mondta a doktornő, hogy ugyan gyógyszeres, de sokkal kevésbé veszélyes, mint az Elocom. Ez is használ a lányomnál, de sajnos valami kevert, aminek az összetétele a recepten volt, így nem tudom megadni... Érdeklődj az orvosnál, még milyen megoldás van! Esetleg érdemes valami nagyon jó bőrgyógyászhoz elvinni.
2010. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akkor is azt mondom, szteroidot ne. Nézz utána előbb. Én teljesen megbízom az orvosunkban.

Csak keress rá, vagy kérdezz meg más dokit.

2010. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi is használjuk, de csak nagyon vékonyan szabad kenni és naponta maximum 2x. Mi kénytelenk voltunk használni,mert semmi nem használt és annyira viszketett neki, hogy állandóan sírt. Egyébként sokmindenre a kor csak azért van ráírva, mert az EU kötelezi őket. Most nem azt mondom, hogy mindent adjunk korábban, csak tájékoztatás képpen írtam. Én sem vagyok oda azért, hogy szteroidos, de ha más nem használ akkor valamivel enyhíteni kell a tüneteket. AZ oké, hogy kinövi, de addig hagyjuk szenvedni szegényt. Hosszú távon az sem használ neki. Ettől pedig, ha tényleg óvatosan használja az ember, nem lesz maradandó károsodása. Különben nem írná fel egy orvos sem.
2010. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, vidd el a babádat gyermekbőrgyógyászatra. Mi a Heim Pálban voltunk, ott kaptunk olyan krémet, amiben minimális a szteroid, mert ha ez is beválik, akkor nem kell olyan erőset használni, mint az Elocom. Egyébként vannak súlyosabb esetek, amikor sajnos, ilyen pici babánál is ezt kell használni, de én azért bőrgyógyász véleményét is megkérdezném.
2010. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy hétig folyamatosan kentünk ezzel a krémmel(akkor volt 3hetes), de nem nagyon javult a kis arca.

Legnagyobb meglepetésemre a FLP Aloe Vera First-je pár nap alatt rendbe hozta.

Most már három hónapos, alig jött ki rajta, ha ki is jön egy-két nap alatt elmúlasztja a first.

2010. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nekünk gyógyszertári elocomot írt fel a drnő, de szerintem az is ugyanolyan lehet mint a másik.


De örülök, hogy írtad az flp-s aloe vera spray-t, most kentük be azzal, gondoltuk, először azt próbáljuk ki, és ha nagyon nem múlik akkor az elocomot majd.

Hátha használ:)


El szeretnénk menni bőrgyógyászatra, de ha lehet, akkor magánba, ahol nem kell órákat várni.


de a budai gyerekklinikán, (amit a neten találtam) valami horribilis árak vannak (12000-15000....)

tudtok esetleg olcsóbb magán gyerek bőrgyógyászt?


nagyon-nagyon köszi mindenkinek a válaszokat, aranyosak vagytok

2010. febr. 4. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!