Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá 16 hónapos...

Hogy vegyem rá 16 hónapos kislányomat a fogmosásra?

Figyelt kérdés
Eddig kérte is a fogkefét ,de most erősen tíltakozik. Nekem sem hagyja ,hogy megmossam a fogát. 8 foga van eddig és úgy néz ki most jön 4 rágófog is. Lehet ,hogy emiatt nem akar fogat mosni? Nem lesz gond a fogával ha nem mossuk? Adjatok tanácsot.
2010. febr. 3. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jön a foga, hagyd pár napig, aztán próbáld meg megint, játékosan. Mosd meg mondjuk fürdés közben egy babája fogát is.
2010. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csináljátok együtt ez nálunk bevált:))
2010. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még nem szorakozok a fogmosással.

Van öreg rokonom soha nem mos fogat gyönyörű épp fogai vannak és a lehelete se büdi.Jó 2 db már ki van húzzva.

Szóval genetika.

2010. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem eröltetem. 15 hós. Most jött ki a négy rágója. Nem akarja. Próbáltam mindenfélét, de nem.
2010. febr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem engedi, mert jön a foga, olyankor az én fiam sem kedvelte a fogmosást. De ne hanyagold el, az én fiam fogaira nagyon vigyázunk (nem cumizott, nem cumisüvegezett, nem kapott 1 éves koráig cukrot, stb.), mégis elkezdtek romlani, lehet benne valami, hogy genetika. Voltunk fogorvosnál, ő azt tanácsolta, hogy gézt tekerjek az ujjamra és azzal dörzsöljem neki, a fogkefével amúgy sem lehet olyan jól hozzáférni még. Így le lehet szedni az esetleges lepedéket. Próbáld meg neki így! Emellett az Elmex gyerekfogkrémet kell használni, az a legjobb több doki szerint is. Ja, az én fiam is 17 hós és most jön az utolsó 4 zápfoga, 16 már kint van neki.
2010. febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes. Amikor az én fiamnak jőttek a fogai, akkor nagyon szerette a fogkefét rágcsálni. Fogkémet használsz? Nekünk a Gabi málnaízű nagyon bejön! Én oda szoktam neki adni a fogkefét, hogy oldja meg a dolgot egyedül. Így oda dugja a fogkefét, ahová neki jólesik. Persze a végén én is segítek neki.
2010. febr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!