Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vásárolni indulok holnap 6...

Vásárolni indulok holnap 6 hónapos babámmal, születése óta nem mentünk sehová sem a járványok miatt, rosszul tettem?

Figyelt kérdés
Annyira féltem, nehogy valami baj érje, de kezdek megőrülni itthon. Gondoltam holnap elintézzük a nagybevásárlást, rohamtempóban. Remélem nem kap el semmit a pici. Annyiféle vírus van, és ő még olyan pici. Senkire nem tudom itthagyni, így vinnem kell. Meg az az igazság, hogy már marhára elegem van az itthon létből, jó lenne kikapcsolódni, elvinni őt is magammal.
2010. febr. 3. 19:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Előzővel nem értek egyet, szerintem egyáltalán nem túlzás. Az pedig más tészta, hogy ha valaki nem tudja megoldani, hogy baba nélkül menjen bevásárlóközpontba. Akkor ez nem kérdés...

De ha meg lehet oldani, akkor nem értem miért baj, ha egy pici babát nem visznek el egy tescoba? Egyáltalán nincs szüksége ilyesmire, az ember csak kényszerből viszi magával, mert nem tudja kire hagyni..

A "bezzeg az én időmben a dunában fürödtünk" megjegyzésre csak annyit, hogy én nem azt mondtam, hogy nem kell kimozdulni a lakásból, sőt! Levegőzni kell! De a te gyerekkorodban nem volt épp szezonja a H1N1-nek...

2010. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
De akkor is minden évben volt influenza, és más betegségek. Szerintem akkor sem normális dolog 6 hónapig nem vinni sehova egy gyereket. Mi lesz vele később. Gondolom szegényen 20 fokban is vastag sapka lesz.
2010. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
A H1N1 miatt nem merem vinni sehová sem. Nemrég jöttünk haza a bevásárlásból, fél órát voltunk de csak kapkodás volt a dolog, így meg sem vettem azt amit szerettem volna. Most meg lelkiismeretfurdalásom van, hogy mi van ha elkapta ezt a nyamvadt vírust. Férjem szerint nyárig ne menjünk sehová, amíg le nem cseng a vírus. Kicsit kiakadtam ezen, sőt, nem is kicsit. Én jobban vinném a picit, férjem félti leginkább mindentől.
2010. febr. 4. 12:37
 24/25 anonim ***** válasza:

12.21-nek: elég rosszindulatú ez a megjegyzésed... miért lenne 20 fokban sapka azon a gyereken? Nem vagyunk hülyék, ha értelmeznéd a kérdést, akkor nem a hidegtől, hanem az új influenzától félti/féltjük a picit, ami régen nem volt. A régi vírusoknál ez sokkal agresszívabb, de mindegy...

A kérdezőnek: ha egyszer el kellett mennetek, akkor el kellett mennetek, azért nem kell karanténban élni, biztos nem lett semmi baja a kicsinek:) A férjednek szerintem abban igaza van, hogy ha nem muszáj, és meg tudjátok oldani, akkor ténlyeg nem kell egy babát zsúfolt bevásárlóközpontokba vinni, amúgy sem nagyon élvezné, semmi keresnivalója ott, ráadásul télen fel/le kell öltöztetni, ami a bevásárlás közben nem túl egyszerű :)

Ettől még nincsen túlféltve a gyerek, fürödhet majd kisiskolás korában a 16 fokos Dunában akár, és nyáron úgyis viszitek majd társaságba a játszótérre, de ő még csak egy kisbaba, fejletlen immunredszerrel...

ja és még csak annyi egy előző hsz-re, hogy bizony sokkal jobb ha egy gyerek csak két évesen a bölcsiben kapja el a vírusokat, mint 6 hónaposan, amikor még nagyon védtelen...

2010. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
még csak annyit, hogy a "mi időnkben régen :)" nem is léteztek még bevásárlóközpontok, ahol összezsúfolódott egy csomó ember, tehát könnyen elképzelhető, hogy ha lettek volna, akkor sem vittek volna a szüleink... maradt volna a Dunapart, meg a kisközért ugyanúgy....
2010. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!