Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vizeletgyűjtő zacskót mikor...

Vizeletgyűjtő zacskót mikor rakjam fel?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta, hogy hajnalban, amikor felébred, hogy friss legyen. Az asszisztensnő, akinek kisgyereke van, azt mondta, hogy fürdés után, amikor tiszta. Az elsővel az a gondom, hogy f7 körül szokott ébredni, és legkésőbb f9-re oda kell érnem a laborba a pisivel. Ha rosszul helyezem fel először, meg nem pisil annyit, amennyi a steril csőbe kell, akkor nem érek oda időben. A 2.-kal meg az, hogy újabban nem alszik el rögtön fürdés után, hanem fél órát - 1 órát még kúszik össze-vissza. Eközben elmozdul a zacsi. A kúszás után meg elálmosodik és elalszik, úgyhogy ha akkor rakom fel, akkor felébred közben. Tudom nem vagyok egyszerű, nem kéne így túlbonyolítanom, de mégis mikor tegyem fel? Meg hogyan, hogy biztos belemenjen, ne mellé. Köszönöm a válaszokat. 10 hónapos kislány anyukája
2010. febr. 2. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Reggel amikor felébred. Minden vizsgálatnál a reggeli első pisiből lehet a legtöbb információt kiszűrni. A későbbiek már tévesek lehetnek.
2010. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha hajnalban óvatosan kibontanád? Ha ez nem megy akkor szeritnem is reggel. Én lemostam neomagnolos vízzel alaposan (patikában lehet kapni), így nem kenődik bele semmi. Esetleg próbáld felkelteni 1 órával hamarabb, nem lesz semmi baja ha egyszer hamarabb kel. A zacsit pontosan kell illeszteni és a széleit jól rányomkodni, mert kifolyik.:-(
2010. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, reggel ébredés után felraktam, bebugyoláltam és sétálgattam vele és egy negyed óra múlva meg is telt a zacsi.

Nem tudom mire kell a vizsgálat, de friss pisi kell, mert szobahőmérsékleten elszaporodnak a baktériumok. Úgyhogy mielőbb a laborba kell lenni vele.

2010. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azt mondták, hogy amikor indulás előtt pelenkázom tegyem fel a zacsit. Mire beérünk és sorra kerülünk lesz annyi pisi amennyi kell. Így is lett. Ha pontosan rakod fel a vizeletgyűjtőt, akkor nem tud kifolyni.

Sok sikert!

2010. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma a dokinál sikerült pisilni, és fehérje van a vizeletben, ezért mondta a doki, hogy itthon ismételjem meg, és vigyem be a laborba, hogy nincs -e benne baktérium. Az még külön attrakció lesz, hogy beöntsem a csőbe. Végül is most felraktam neki egyet, legalább próbáltam egyet. Akkor reggel majd rakok egy újat, és azt viszem el. Köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 2. 22:05
 6/6 A kérdező kommentje:
na reggel 5-kor felraktam, f9-kor gyönyörűen belepisilt. Persze a laborba f9-ig így nem értem oda, úgyhogy postán kellett feladni az ÁNTSZ részére. Aztán kellett még 1 adag a gyerekorvosnak, neki napközbeni is jó volt. Hú, ne tudjátok meg, az első 2 félre ment, a 3.-ba belement, de kakival együtt, végül du 4-kor sikerült a művelet, még odaértem a dokihoz, és szerencsére negatív lett. Most megvárjuk azért a bacitenyésztést.
2010. febr. 4. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!