Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra legyen kész a babaszoba?

Mikorra legyen kész a babaszoba?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy teljesen. Már szinte minden megvan, a dekoráció hiányzik a kiságy mellől.De mikor bontsuk ki a kiságy matracát, mikor "ágyazzunk" meg, stb? Ezeket még nem tettük meg, gondoltam, ne porosodjon. Milyen egyéb teendők vannak még? Milyen praktikák?

A kisruhák, mosva-vasalva várják a picúrt a szekrényben. Szeretnék mindent előkészíteni, mire megérkezik. 36 h km.


2010. febr. 1. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem 1hét mulva már nyugodtan készen lehetsz mindennel mert már akármi is lehet,én a kiságyat is elkészítettem és letakartam egy nagy lepedővel.
2010. febr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megágyazni akár akkor is ráérsz, amikor hazaviszitek a babát, addig se porolódik.
2010. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A matracot nyugodtan kibonthatod, amíg nem kell, takard le egy pléddel. A megágyazás egy darab lepedő, azt akkor is fel tudod húzni (ha gumis), ha már hazaértetek a kórházból. A babát nem érdekli a dekoráció, ezt elhiheted, ez csak az anyuka lelkének fontos, úgyhogy nyugodtan megcsinálhatod :)

A ruhák legyenek kimosva, egy csomag pelenka, egy csomag popsitörlő legyen elől. A kiskádat öblítsd ki, és fordítsd le, amíg nem kell. Gondolom az alkoholt, hintőport majd felírja nektek a doki, azt akkor kell kiváltani, ha már megszületett a bébike.

A kórházi cuccod legyen készenlétben, ami esetleg hiányzik, írjál róla listát, ha beindul a szülés, papír szerint csak be kelljen dobálni a bőröndbe. Fényképezőgép feltöltve, kártya legyen üres rajta...

Egy pár darab ruhácskát készítsél ki apának, amiben majd hazahozzátok a babát a kórházból. Ugyanígy a hordozót is rakd ki, ha kocsival lesztek.

Remélem tudtam segíteni, könnyű szülést kívánok.

2010. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És a fényképezőgép a kórházi táskában legyen, ne pedig mellette, vagy rajta! Mi simán itthon hagytuk a nagy izgalomban, pedig oda volt készítve! Nem is készült sajna kép. A szivacsot bontsd ki, hadszelőzzön. Én szülés előtt megágyaztam és én is egy lepedővel takartam le. Az egyik ismerősöm 8. hónapra szült, én is aggódtam, mi van, ha hamarabb jön a baba, ezért én mindent megcsináltam a 36. hétre. (Csak 5 nappal jött hamarabb.)
2010. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A mi szivacsunknak levehető a huzata, én azt is kimostam.

14:19 voltam

2010. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam annyira hirtelen indult be a szülés -hamarabb-, hogy a fele cuccot itthon felejtettük.

A babaszoba legyen kész már most, én azt javaslom, takard le nagy lepedővel porosodás ellen. De ha van, aki befejezi, pl. anyukád, akkor maradhat ágyazás nélkül. A dekoráció nálunk lemaradt, és azóta sincs kész, nincs rá időm/energiám :(

2010. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor a hétvégén azt hiszem nekiállok mindennek:) Már nagyon várom, hogy itt legyen a Picúrka:)
2010. febr. 2. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Hajrá!!!
2010. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó munkát! :)
2010. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!