Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni tornázás megkezdé...

Szülés utáni tornázás megkezdése előtt ellenőrizni kéne az egyenes hasizom záródását! Aki ellenőrizte, annak mikor záródott össze?

Figyelt kérdés
Nekem már 4 hós a babám, és még úgy érzem, hogy kb 2 újjnyi rés van! Nem kellett volna már teljesen bezáródnia? Elkezdhetek tornázni?
2010. febr. 1. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
ne haragudj Kedves Kérdező, hogy ilyen buta vagyok, de hogy kell megnézni "az egyenes hasizmost? Tényleg érdekelne, mert én is szeretném elkezdeni a tornát...
2010. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hanyatt kell feküdni, kettő ujjadat a köldök fölött picivel a hasfalba "nyomni egy kicsit, közben feszített hasizommal félig felülni. Olyan mintha csak hasprést csinálnál. Lehet érezni, hogy hol van a széle a hasizomnak. Elméletileg már a 6. hétre csak két újjnyinak kell lennie, úgyhogy nem tudom, hogy az enyém 4 hósan mennyire számít rossznak!
2010. febr. 1. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Én babám 5.5 hós,de még mindig 2 újnyi.éppen tegnap nézte meg az egyik barátnőm,aki személyi edző,és mondta hogy ne nagyon hasazzak,nehogy sérv legyen a vége,hanem inkább kardiózzak,de csak óvatosan,mert szoptatok,és ha izomlázam lesz akkor az a tejbe lecsapódik,valamilyen sav formájába,és vannak babák akik elutasítják miatta a szpit a megváltozott íz miatt.olyam mikor a mensi megjön,és vannak babák,akik onnantól kezdve nem hajlandóak szopizni. Én mondjuk már 3-szor mensiztem,és szerencsére a babám nem utasítja el.Ugyhogy én várok pár hónapot még,pedig akkora úszógumim van hogy a strandon megirigyelnék! :)
2010. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is sokáig nyitva volt nagyon a hasizmom. Én szülés után 6 héttel kezdtem tornázni. A sok hasprés hatására ment összébb. 14 hónapos a babám, még mindig van egy kis lyuk, de ez már nem lesz olyan mint régen. Amúgy nem látszik, ha csak úgy állok, hanem csak ha "feszítek".
2010. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó vagyok! Kezdj el nyugodtan tornázni, jól fog esni!
2010. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy én voltam felelőtlen, hogy nem ellenőriztem a hasizmom záródását, de én szülés után 6 héttel elkezdtem sportolni. Futás, úszás, bicaj,kondi terem. Kisfiam 7 hónapos, tavasszal már félmaratont futok. Még mindig szoptatok. Elképesztően sok a tejem. Bár én szülés előtt 4 nappal még 1,5 km-t úsztam. Lehet, hogy én meg a másik véglet vagyok.
2010. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!