Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Digitális személymérelegen...

Digitális személymérelegen lehet ellenőrizni, hogy megfelelően eszik-e a baba?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok, nem szertenénk (pénz hiányában)csecsemőmérleget venni vagy kölcsönözni, viszont van digitális sz. mérlegünk.
2009. máj. 16. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Valamennyire biztos lehet de nem egészen pontosan.Eleinte majd 7-9dkg.ot kell mérnie,pontos ennyire?Meg az sem biztos hogy ráfér a baba.

Nálunk a védönö ajánlott fel babamérleget és nem kellett érte fizetni.kérdazz rá te is a védönödnél.

2009. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem jó ötlet.

nekünk volt babamérlegünk, de már kisfiam 10 hónapos elmúlt, és eladtuk. mostanában úgy mérem a személymérlegen, hogy ráállok ruha nélkül én, majd ráállok vele együtt is, és a különbségből saccperkábé tudom a baba súlyát. de tényleg csak saccperkábé!! mert voltunk tanácsadáson és ott igencsak mást mutatott alatta a mérleg. otthon én így többnek mértem jó 20-30 dkg-mal.

2009. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Arra ráfektetni szegényt ruha nélkül?Meg amúgy sem pontos.Szóval nem jó megoldás.Próbálj vmit kitalálni.Amúgy én sosem mértem,csak tanácsadáson.Szerintem egy őrület azt nézni naponta többször, hogy mennyit evett, miért annyit....hiszen változók az igényei, nem lehet pontosan grammra etetni.Ha egészséges baba, felesleges ezzel gyötörni magad.De te tudod.
2009. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp csecsemő mérleg kllen,akár digitális,akár a hagyományos.Lehet azt kölcsönözni pár forintért.Az az első pár hónapban mindenképp kelleni fog.
2009. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pár forintért nem lehet kolcsonozni. És tényleg van, aki megteheti és nem is vesz. Inkább légzésfigyelőt vettünk. És egyébként "szegény" gyereket mennyivel másabb csecsemőmérlegre tenni , mint egy személymérlegre???

De Te tudod. Az értelmes válaszokat pedig koszonom.

2009. máj. 16. 23:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg csak kb. lehet mérni. Márcsak azért is, mert a személymérleg ugye dekákban mér, a csecsemőmérlegen meg grammokban. Tehát adott esetben nem mindegy, hogy (most mondok valamit) 4290g, ami a személymérelegen ugye 4200-at mutat. Picinél a 90 g is számíthat. Az egyes etetések mérésére meg ezen oknál fogva abszolút nem alkalmas. Amúgy én is úgy szoktam mérni, hogy ráállok nélküle, meg vele, és a kettő különbsége a baba. De persze mi sem kalibráltatjuk minden évben a mérlegünket:-)
2009. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!