Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam kukacát érdemes...

A kisfiam kukacát érdemes húzogatni, hogy elkerülődjön a letapadás? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Eléggé megosztottak az orvosok is ebben a témában. Nem tudom eldönteni. Nem akarok aztán bajt neki.

2014. dec. 3. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki azt mondja kell, van aki szerint nem szabad. nekünk azt mondta a védőnő és a gyerekorvos, hogy 1 éves korától kezdve fürdésnél húzzam picit vissza, de nem szabad erőltetni, feszegetni, mert sérülést okozhat. így is tettem, most 20 hónapos, a kukac egyik oldalán teljesen kint van a makk, a másik oldalon picit le van tapadva. erre kaptunk kenőcsöt, amivel kenegetem és ez állítólag segíti hogy felhúzódjon a bőr. de nem erőltetem, nem is engedné szerintem.
2014. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor szerintem én is úgy csinálom, mint te. Remélem nálam is beválik majd.
2014. dec. 3. 13:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én pici fiam is 20 hónapos. Nekünk is azt tanácsolta a dokink, hogy 1 éves korától kezdjem tornáztatni, de nagyon kíméletesen, épp csak annyit, amennyit magától is enged a bőr. Mostanra lassan teljesen előbújik a makkja, nem fáj Neki, és sosem gyulladt be.
2014. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Kedves anyuka!

Szerimtem ez genetika kèrdèse ( tapasztalatom szerint). Èn nem húzgáltam egyik fiamnál sem. Az egyiknek tökèletesen "működött", a másiknak körülmetèlès lett a vège .Nekem a kórházban is ezt mondták. Ugyan igy a lányoknál kèt lányomnál semmi gond a közèpsőnek pedig műteni fogják mert akárhogy kenegetem mindig zárt a hüveje.

2014. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi az elejétől kezdve minden fürdetésnél lehúztuk neki, amennyire az engedte. Bőven 1 éves kora előtt már teljesen fel lehetett húzni és teljesen tiszta volt.

Nem csak az orvos, hanem az anyukák között is megoszlanak a vélemények, ezt már te is látod. Nem ártasz azzal, ha finoman lehúzogatod neki, úgy, hogy ne erőltesd és megtisztítod. Mert inkább így, mint, hogy aztán bűntudatod legyen, ha esetleg gond lesz (de ne legyen!) és te nem csináltad meg neki.

Ismerek én is olyan anyukát, aki nem csinálta és most 4 évesen is gond van a kukijával, fájlalja és nem engedi, hogy hozzáérjenek. Valószínűleg metélés lesz a vége.

2014. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 hetes a kisfiam. Pont ma kérdeztem meg a dokit, hogy mit csináljak, mert mindenki mást mond. A kórházban azt mondták, hogy egyelőre nem kell vele semmit csinálnom, mert felesleges. Anyós szerint felelőtlen vagyok, mert ilyenkor már vissza kell húzni (kb. 2 centis kukiról beszélünk, azt most hogyan???), mert be fog gyulladni. Ma azt mondta a gyerekorvos, hogy ha szép ívesen pisil, akkor nincs semmi gáz, 1 éves kora előtt felesleges hozzányúlni, kívül mossam meg, és ennyi.
2014. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem húzogattam, 10 hónapos korára kezdett szépen leválni. Akkor megijedtem, mert valami túrós anyag jött elő a fityma alól. A doki viszont azt mondta, hogy így válik le a fityma. Lassan 1 éves és még mindig tart a folyamat, bár már kezd szépen alakulni a dolog. Ismerősöm húzogatta neki, sikerült is megsérteni a fütyit...
2014. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd nyilván azért sértette meg a fütyijét, mert jobban lehúzta, mint azt kellett volna. És ha utánanéztek, nyilvánvaló, hogy a nagyobb gondok abból adódnak, ha nem nyúltok hozzá!

Vigyázni kell vele, icipicit lehúzni, amennyire engedi és tisztítani! Abból gond NEM lehet.

2014. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1 éves korig ne szabad húzogatni, mert olyan mikrosérüléseket okozhat, amit nem is látunk szabad szemmel, de gond lesz később.


[link]

2014. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előbbi cikkben vannak hasznos dolgok, viszont ez az egy év veszélyes a gyerekre nézve, még túl korai és fitymaszűkületet is lehet vele okozni! Meg kell várni, míg a gyerek szobatiszta lesz! Hadd ne írjam le mégegyszer a véleményemet, inkább belinkelem

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2015. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!