Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik "életút" kedvezőbb?...

Melyik "életút" kedvezőbb? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Kicsit fura a kérdésem, elmagyarázom.

Egy éve itthon vagyok, 8 hós a babám. Imádok itthon lenni vele, nagyon kényelmes élet. DE! :S Kezd hiányozni a munkahelyem, pedagógus vagyok.

Eddig a 2-3 év korkülönbséget nagyon ideálisnak tartottam két gyerek között. Ez azt jelentené ugye, hogy nem mennék vissza dolgozni, maradok továbbra itthon.

De kezd vonzó lenni a másik út, hogy 3 éves korában visszamegyek, és csak később szülök kistestvért neki. :) Nagyjából 5-6 év lehetne köztük.


Tudom, még nem kellene ezen gondolkoznom, de ma épp erről beszéltünk a férjemmel és kiváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra.

Nálatok ez hogyan alakult, melyik "utat" választottátok?

Visszamentetek két gyermek között dolgozni, vagy egy hosszabb ideig voltatok otthon?


2010. jan. 30. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én a másodikat fogom választani, 4-5 évet:)

de én más okok miatt, mint te.

ha hiányzik a munkád, akkor válaszd te is ezt:)

2010. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én visszamentem,amikor 22 hós lett,mert hívtak,a másodikon most gondolkodunk.
2010. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én szültem a gyerekeimet,akkor mág csak 5 hónap volt a szülési szabadság,tehát vissza kellett mennem dolgozni.Igaz,hogy én szerettem is a munkámat.

A helyedben én már a pici kétéves korában visszamennék,és a másik babát úgy ütemezném,hogy csak 3-4 év legyen a két baba között.( Nem biztos,hogy a második akkor jön,amikor te akarod,lehet,hogy csak később.)

De ha hiányzik a munkád,és még nem akarsz teljes mukaidőben dolgozni,akkor korrepetálj majd néhány gyereket otthon.Így egy kicsit gyakorolhatod a munkád is,és otthon is vagy a babáddal.Ha nem szoktatod magadhoz,és nem kényezteted el,ez megoldható.

2010. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az elsőt választom. Most 15 hós a babám, én meg jövőre ilyenkor diplomázom jogon. Nekem jobb, ha inkább itthon maradok még 3 évet, megszületik a másik bébink is, akivel 2 éves koráig itthon lehetek. Nem lesz köztük túl nagy a korkülönbség, én meg a diplomával a kezemben jobban fizető állást tudok találni. Én úgy gondolom, ha az ember visszamegy dolgozni, nehezebben veszi rá magát még egy babára. És a munkahelyek se tolerálják ezt túlságosan.
2010. jan. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is eredetileg 2-3 év korkülönbséget gondoltam.

aztán rájöttem, hogy jobban járok, ha visszamegyek dolgozni.

ahhoz, hogy tudjak dolgozni, de a nagy korkülönbség se legyen meg, én úgy csinálom, hogy 2 évesen beadom a kicsimet a bölcsibe, és visszamegyek kicsit dolgozni. így 3,5-4 év lesz a két gyerek között, ami sajnos nem 2-3, viszont nem is 5-6.

2010. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szintén tanár vagyok, nekem is nagyon hiányzik a munkám, én 2 éves korában megyek vissza, 1 évet akarok legalább dolgozni és utána jöhet a kistesó. Bölcsibe már beírattuk. Mondjuk, ha a férjemen múlna, felőle már most terhes lehetnék :)

1 éves kislány anyukája

2010. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos a munkáltatók se ezt,se azt az utat nem igazán tolerálják,de aki 5-6 évet van otthon és utána 2 kisgyerekkel keres állást,ne adj isten már 30-35 körüli,hát nem egyszerű az sem.Én azt választottam,hogy a kettő között legalább 1 évet teljesen dolgouok és utána addig,amíg terhesen bírok,így 1 év 7 hónap lett.
2010. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!