Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet az, hogy a terhess...

Miért lehet az, hogy a terhesség és a baba megérkezése óta minden barátommal megszakad a kapcsolat és konfliktusba keveredem?

Figyelt kérdés
Nem a más élet miatt és nem is azért m én állandóan a babáról beszélek. Van amelyikkel az volt a gond, hogy túl sokat mesélt magáról és ha rólam lett volna szó,lepattintot, volt aki azon bántódott meg, h nem tudtam elég időt fordítani rá, volt akinél csak most vette észre, h lelki szemetesnek használ és csak a negativsag dől belőle. Mit csináljak, hogy vegyem észre magamba a hibát, mert ha egy év alatt mindeki eltűnik körülőlem, akkor abban lehet, h én vagyok csak a ludas?
2008. aug. 15. 11:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Van akivel már ott tartottam hogy nem is beszéltem neki a bajaimról, magamról...neki meg ez volt a problémája....szóval sehogy se jó....jaj, mit tegyek?
2008. aug. 15. 11:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok ember képtelen a másikra is figyelni, és arra van csak szüksége egy kacsolatban, hogy ŐT meghallgassák, de viszonozni képtelen. Lehetséges, hogy a babával már nincs türelmed ehhez. Ha tényleg nem figyelnek a te dolgaidra, akkor nem vagy ludas, illetve annyiban igen, hogy annak adj a drága idődből és energiádból a jövőben, aki közel ugyanennyit vissza is tud adni neked. Vannak ilyenek is.
2008. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megválotzott az életed, és nem tudják, hogy viszonyuljanak hozzád.

A másik ok, ami sajna ott van, még ha nem is gondolunk rá, hogy irigyek.

Nem magad hibáztasd, nem te vagy a ludas. Én is átestem ilyenen...

Mondd el őszintén minden barátodnak, hogy mit gondolsz, hogy neked rosszul esik , hogy megváltoztak a dolgok és szeretnéd, hogy olyan legyen mint rég.

Ha igaz barátok, erre reagálnak és kibujik a szög a zsákból. Ha nem vátlozik semmi, akkor vessenek magukra, hogy elvesztenek egy jó barátot...

2008. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz kérdés és eddig én sem találtam meg rá a választ, de minket is olyan szépen leépítettek a barátaink, mióta megvan a lányunk, hogy csak na. Annak idején hangoztattam mindig, hogy én nem akarok úgy élni, mint anyuék, nincsenek barátaik, nem járnak sehová. Anyukám még mondta is, hogy majd meglátod kislányom, amint családod lesz ezek a barátságok szépen elmúlnak...és megint igaza lett. Ugye most nem lehet velünk bulizni, most nem rendezünk bulikat, nyársalást, bográcsozást, nincs ingyen pia, ingyen kaja..., szóval nem vagyunk érdekesek. Meg, ha jönni kell ott az a kölök, csak kéne venni neki valamit, de hát az pénzbe van, akkor inkább nem is megyünk..., szóval én ezt érzem. És nagyon bánt a dolog, mert volt a társaságunkban olyan baráti pár, akiknek előttünk született gyerkőce, drágábbnál-drágább ajándékokat vittünk nekik, mindig látogattuk őket, ha szóltak a férjem rohant segíteni..., és mi lett? 5 hónapos volt a lányom, amikor először megnézték és hoztak ajándékba egy, a gyerekük által már szétszakított nagy plüss izét, amit megvart igaz, ahol szétment, de akkor is..., illetve egy kék színű törölközőt, amit valszeg a fia kapott anno, csak nem használták. Pedig anyagilag megtehették volna, hogy vegyenek neki valamit. Szarul esik az embernek, amikor valaki gyerekére tízezreket költ és azt hiszi, hogy meghálálják. Félreértés ne essék, nem a pénz fáj, de az azért gáz, hogy ott volt a rengeteg felesleges babacucc és meg sem kérdezte, hogy: Te majom, nem kell? Ha Te már idehoztál egy csomó új dolgot a gyerekemnek, akkor odaadom a pelenkázót, hogy ne kelljen megvenned..., nem ő odaadott mindent ajándékba a szomszédnak, akivel csak köszönő viszonyban vannak...Na, mindegy, nem panaszkodom, csak olyan jó volt leírni..., sorolhatnám még a hasonló szitukat, mert van bőven. Annak örülök, hogy egy igaz barátunk azért maradt, mert biztos padlón lennék, ha benne is csalódnunk kell. De az ember rájön, hogy a családján kívül senkire sem számíthat, így ma már anyósékkal nyársalunk, anyuékkal bográcsozunk és ott van a mi gyönyörűségünk, az életünk értelme, így is nagyon szép az élet!:-)
2008. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy nem Te vagy a hibás, csak más lett az értékrended, másképp látod a világot és tisztán látod, hogy valójában kik vesznek körül.
2008. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akik elszakadnak, leszakadnak mellőletek azok nem is voltak igazi barátok!!!!!

Higyjétek el lesznek újabb barátaitok, akik tudják majd, h milyen gyerekke vagy mellőle elmenni valahova.

2008. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!