Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthat azzal, ha rásegít a...

Árthat azzal, ha rásegít a kúszásra?

Figyelt kérdés

Fél éves a lányunk, egyelőre csak forog mindkét irányba.


A férjem azzal próbálja kúszásra ösztönözni, hogy hason fekve a lába mögé teszi a kezét és hagyja, hogy onnan ellökje magát. Így tényleg "kúszik".

Árthat ezzel, vagy ez még nem olyan mértékű beavatkozás.

Látszik, hogy próbálkozik a kúszással, de egyelőre csak a csípőjét emelgeti, előre haladni saját erőből még nem sikerült neki.


2014. nov. 20. 22:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

ezzel egész konkrétan hátráltatja. így nem tud rájönni a jó technikára, mert a férjed azt tanítja neki, hogy segítséggel hogyan kell.

egyébként fél éves hova siettet??? holnap meg majd körbe párnázza, hogy megtanítsa ülni? türelem, hagyjátok a saját tempójába fejlődni, semmiről nincs lekésve, 6 évesen éppen csak forognia kell!

2014. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Nem úgy tanul meg kúszni, hogy valamitől ellöki magát, hanem az egész testével. Ez a lökés egyébként vele született reflex, nálunk már az első státuszon vizsgálta a doki.
2014. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem voltam benne biztos (azt tudom, hogy még nincs lekésve semmiről), férjem nagyon lelkes. De akkor hanyagoltatom vele ezt.


Csak kíváncsiságból: kúszni próbál segítségnélkül is, de a hasa még a talajon ragad. Kb mikor várható tényleges kúszás? Amíg nincs időhatárból kicsúszva, én nem aggódom, meg erőltetni se akarom, tényleg csak kíváncsiság, hogy vajon mikor fog kúszni, majd mászni.


(Én pl 8 hónaposan kúsztam és egészséges felnőtt lett belőlem, tehát addig tuti belefér.)

2014. nov. 20. 22:32
 4/32 A kérdező kommentje:
A négykézlábra állás egyébként a mászás előszobája, vagy a kúszásé? Lazán kapcsolódik csak a kérdéshez, csak most eszembe jutott.
2014. nov. 20. 22:33
 5/32 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem árt neki, de még nem akkora, hogy össze tudja kapcsolni, hogy ez azt jelenti, hogy a lábát tudja használni.

Ha sokat tartod térben hason, ha lehet, egész nap, amikro nem alszik, akkor nagyon hamar elkezdi, mert érdekelni fogja minden és nem csak az elé tett játékai.

A miénk 6-6,5 között valamikor már forogva és kúszva igyekezett a papucsomért és a telefonom után. Azóta már mászik és szinte soha nem a játékai után, hanem a felfedezés az asztal polcain, a kiságy alatt stb. az izgalmas.

2014. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

első vagyok.

bocs, 6 évest írtam :D


egyébként nem is kell a hasát felemelni, a kúszás, az a lapos kúszás, tudod ahogy a katonák is kúsznak a sárban :D

kezével-lábával húzza-tolja magát :) ez olyan 8 hónapos korig szokott, aztán négykézlábra áll és elkezd lépkedni, ez lesz a mászás. aztán általában mászásból kiülnek, 8-10 hónapos kor körül, de sok baba előbb feláll és majd abból csücsül popsira :)


enyém pl. hátrafelé kúszott először, jó ideges is volt, hogy távolodnak a játékok :)

2014. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
48%
nem art szerintem, de felesleges. mi jartunk deveny tornara es ott tanitottak (nekem), hogyan kell ravezetni a kuszasra. nehez lenne leirni, de egyaltalan nem igy... szoval nalatok szuksegtelen es a ferjed bem is ko uton jar. de artani nem art vele szerintem.
2014. nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

ha 2 -es alapján ez születéskori reflex..- én úgy tudom hogy azoknak el kellene kopnia azzal ahogy fejlődik a idegrendszer és tanul mozogoni, nem tanácsos fenntartani ahogy többek között a búvárreflexet sem...


sajnos nem értem ezt az ellökéses dolgot("hason fekve a lába mögé teszi a kezét és hagyja, hogy onnan ellökje magát. "), letesztelném a fél évesemen

2014. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%

vigyázzatok, mert még 18 évesen is csak forogni fog az a gyerek jobbról balra :) :) :) :)


már hogy hátráltatná az a kicsi, ha NÉHA-NÉHA valaki a kicsi lábát megtámassza.


hogy írhatnak ilyen sokan ilyen baromságot?!

vajon egyálalán van gyereke azoknak, akik hozzászóltak úgy a kérdéshez, hogy hátráltatja?


mi is játszottunk így a babával, kúszni próbált, nem talált támaszt hozzá, és oda raktuk a kezünk, és ő izomból kinyomta magát. hogy mi történt ekkor? SIKERÉLMÉNYE volt, nekünk meg tetszett, hogy új dolgokat ismert meg a kis felfedező.


mivel gondolom nem egész nap támasztjátok a kicsi dolgozó lábát, hanem egyszer-egyszer van ilyen, még gondolni is hülyeség arra, hogy hátráltatja.


játszatok vele nyugodtan, ha nektek és neki is tetszik. előbb utóbb el kezd kúszni, független attól, hogy segítetek neki ebben vagy sem. a maga ütemében!


kérdezz anyukákat inkább személyesen, itt sok félrevezető választ kapsz, én úgy látom.

2014. nov. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Ez valóban egy veleszületett reflex, ha nem hiszi valaki, olvassson utána:

[link]

[link]

2014. nov. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!