Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hátrányos helyzetűnek számít...

Hátrányos helyzetűnek számít a babám, ha nem viszem babaúszásra, baba-mama klubba, hasonló helyekre?

Figyelt kérdés

14 hós, eddig sem jártunk, ezután is esetleg játszóházba visszük, utána meg ha jó idő lesz játszótérre. Talán elég neki hogy ott talizik más babákkal, gyerekekkel. De oda is inkább az apukája viszi, főleg azért, mert az összes környékbeli anyuka jár mindenféle klubba, úszásra a babájával, kihangsúlyozva ennek fontosságát. A férjemet legalább békén hagyják, nem ez a téma. Szóval miattuk érzem úgy, hogy keveset nyújtok a babámnak, bár családon belül sokat foglalkozunk, játszunk vele.

Jó lenne ha válaszolna valaki aki jártas a témában, a védődőre nem számíthatok ilyen kérdésekben. Köszönöm.


2010. jan. 29. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Én se viszem, nekem borsódzik a hátam az ilyen baba-mama kluboktól, hogy őszinte legyek.


Viszont az utcánkban és a mellettünk lévő házakban sok kisgyerek van, továbbá a baráti körben is és a családban is, úgyhogy sokat van gyerekek közt. :) Én emiatt nem érzem hátrányos helyzetűnek a saját gyerekemet.

2010. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányos másfél éves, egyszer egyszer elmentünk az usziba, de nem babaúszásra. Tetszik neki, pocsolt. Nem járunk semmiféle klubba, csak az ismerős gyerekekhez,és játszóházba heti 1-2 alkalommal. Szerintem aki nem olyan tehetős hogy ilyen meg olyan klubba járjon,az nem baj. Sőt,nem érzem a gyereket azért hátrányos helyzetűnek,mert nem megyek bele az épp aktuális hóbortba. Mindenki ugy neveli a gyerekét ahogy helyesnek tartja, és azért mert más azt csinálja,én nem fogom.
2010. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányomat nem vittem ilyen helyekre, mert nem is volt a környéken ilyesmi. Mégis egy roppant talpraesett, cserfes gyerek, aki az első óvodai napon öt perc után elfeledkezett rólam, és nyomult a vadidegen gyerekek közé. :) Tehát nyugodj meg, nem ettől "hátrányos helyzetű" egy gyermek.
2010. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat:)

A 3. válaszolónak különösen örülök, mert majdnem így tettem fel a kérdést, hogy akinek óvodás koráig nem járt közösségbe a gyereke, hogy tudott beilleszkedni az oviba. Tulajdonképpen emiatt aggódom csak.

2010. jan. 29. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha koszos,éhezik,ha elhanyagolod,akkor hátrányos helyzetű.

Ne tévesszenek meg az ismerős kismamák:a babák kis százaléka jár babaúszásra,vagy baba-mama klubba.Az én gyerekeim se jártak semmi ilyen helyre,ráadásul ikrek,és a játszótéren szóba se álltak másokkal.Most ovisok,remekül érzik magukat,rengeteg barátjuk,játszótársuk van.Ezek a foglalkozások egy kis pluszt adnak,de nem annyit,amit ne lehetne bepótolni nagyon gyorsan.Jó a babának ha jár,de semmi baja nem lesz ha nem jár.

2010. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia nekem 17 hós a fiam, és én se jártam vele baba úszásra, vagy baba-mama klubba, se ringatóra,se semmiilyenre.Főként mert nem tellik ilyesmikre.De ha jó idő van akkor járunk sétálni, meg játszótérre.Ettől függetlenül ha megyünk a gyerekes ismerősökhöz, rokonokhoz, mindenhol nagyon jól el van.Szerintem gyerek függő hogykimennyire veszi majd könnyen az ovit.Meg szerintem ez attól is függ hogy születéstől kezdve mennyire volt az a gyerek önnállóságra, problémam megoldásra nevelve, vagy mennyire volt anyásnak nevelve.

Sajnos a családunkban is van egy kislány akit az anyja nagyon a "szoknyája alá dugott" és csak most hogy elsős most kezd feloldódni,de beszélni pl. csak az anyjával meg a nagyanyjával beszél.

Szerintem nagyon jól álltok hozzá a dolgokhoz! :)

2010. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi se jártunk soha ilyen helyekre, ill. többet kipróbáltunk, de nem jött be. Játszótérre jártunk és a kisgyerekes barátainkkal találkoztunk. Tulajdonképpen ennyi. Meg egy másik anyukával jártunk sétálni, mikor nagyobbak voltak motorozni. Ennek ellenére a bölcsi beszoktatás 4 napvolt és közölték, hogy látszik, milyen sokat jártunk ilyen-olyan helyekre. :D:D
2010. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia! mi babaúszásra jártunk, mert azt nagyon egészséges dolognak tartom (meg mert régebben versenyszerűen úsztam, és vonzódok a vízhaz, ami úgy tűnik, örökletes :P), viszont az ilyen klubos dolgokat nem tartottam fontosnak. ismerősökkel összejártunk meg játszótér, ilyesmi...szerencsére a családban is van több hasonló korú gyerek, velük is tartottuk a kapcsolatot. kislányomnak semmi baja nem volt az ovival, amikor oda került. ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod, attól még nem vagy kevésbé jó anya!
2010. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia,jó a kérdés és mindenkivel egyetértek:)

nekem egy 15 hós fiam van,én sem viszem/vittem eddig ilyen-olyan helyekre,viszont ő félős is:( Vannak itt barátaink,akiket nagy nehezen elfogadott,és ettől félek én is hogy nem fogja a gyerekeket szeretni!

2010. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon örülök hogy olyanok írtak, akik szintén nem járnak ilyen helyekre. Mert tartottam attól, hogy letámadnak "klubbos" anyukák, hogy milyen fontos dolgoktól fosztom meg a lányomat, és hogy nem fog szocializálódni, meg hasonló szöveg, amiket az ilyen jellegű kérdéseknél olvasok általában.

2010. jan. 30. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!