Szerintetek hamarabb leszokik egy másfél éves baba az éjszakai bőgésről, és a hisztiről, ha nem rohan hozzá a szülő azonnal?
Hiszen a babának figyelemhiánya van, és ha minden hiszti miatt odamegy a szülő, akkor ezt gyerekkorára megszokja, és borzalmas személyisége lesz. De ha megtanulja, hogy nem körülötte forog a világ, akkor nyugodt lesz később.
Nincs gyerekem, ez csak egy elméleti kérdés.
Egy BABÁnak nincs figyelemhiánya, hanem magánya van. És ha nem megy oda a szülő, simán betanítja neki, hogy szarik a gondjaira és a félelmeire, és igen, abba fogja hagyni. CSak aztán nem kell meglepődni 15 éves korában, amikor megkérdezed, mi volt ma vele és anynit válaszol, hogy semmi közöd hozzá. Mert tényleg nem lesz.
Egy gyerekpszichológus véleménye:
https://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4
A hiszti és az, hogy a szülővel szeretne lenni pedig két különböző dolog.
Az első válaszolóhoz hasonló szülők gondolkodásának az eredménye az, amit látok sokszor a közértekben, bevásárlóközpontokban, vagy a plázákban: kisgyerek akar valamit (nyalóka, játék, csoki, stb.), de az anyja mondja neki, hogy nem veszi meg neki, erre a gyerek elkezd bömbölni, esetleg agresszíven viselkedik (erre is láttam példát), végül az anya úgy dönt, inkább megveszi neki, csak hagyja abba, a gyerek pedig, aki előbb még azt mondta a saját anyjának, hogy utálja, átöleli és hatalmas szeretetben távoznak.
Aztán az elkényeztetett csemete, aki számára nincs nem, bekerül az iskolába, rossz magatartást produkál, felesel a tanárokkal, esetleg hisztizik, a társaival pedig képtelen lesz jól kijönni, mert számára csak a szülők léteznek, ugyanis tőlük mindent megkap, amit akar. Aztán eldől a 8 év általános végére, hogy vagy kinövi a rossz szokását, vagy elfojtva, de megmarad, és emiatt súlyos szociális zavarai lesznek a tinédzser korára. Magába fordul, és a szülőkre támaszkodik, vagy talál egy olyan társaságot, ahol úgy érzi, elég figyelmet szánnak rá, de bárhogyan kihasználhatják, és minden rosszba belevihetik.
Azt nem állítom, hogy egy gyereket nem lehet korrigálni, ha a kezdetekben rosszul nevelték, de úgy vélem, minden a kezdetekben dől el.
Azt ne feledjük el,hogy különbséget kell tenni a hiszti és a baja van sírás között.Enyém déli és esti alvásnál,ha leteszem,akkor hisztizik 2 évesen.Nem akar aludni,rugdos,kiabál,visít.Megunja 5 perc után és alszik.Ha éjjel sír,akkor picit várunk és ha nem alszik vissza,megnézzük.
De egyébként persze,a másfél éves simán hisztizhet már éjjel is akár,ha megtanulta hogy arra a hangra bemennek.
A sírásnak mindig oka van. Ismerni kell a babát, tudni kell az okot, és az okot kell megszüntetni.
Vagyis ha egy konkrét másfél évesről van szó, akkor tudni kéne, hogy lett nevelve pici korától, felkel-e minden éjszaka, mivel lehet megnyugtatni, amúgy átalussza-e az éjszakát stb.
4 gyerekem van. Csecsemőkorukban mindig okkal sírtak, éhség, fájdalom. Mindig ugrottam, ha szoptatni kellett, mindig ugrottam, ha a fogzás miatt voltak nyűgösek, szóval azonnal megnéztem a síró csecsemőt, és azonnal cselekedtem a baj megszüntetésében. Ahogy nőttek, idegrendszerileg érettebbé váltak, az egyik 6 hónaposan, a másik 8 a harmadik 11 hónaposan már átaludták az éjszakát. A legkisebb most 16 hónapos, nyugodtan alszik reggelig. Egy-két kivétel, pl. ha lázas beteg.
Ezért úgy gondolom, ha egy másfél éves baba minden éjszaka sír, ott baj van. Lehet valami fizikai probléma, de lehet anyahiánya is valamiért, lehet valami feszültség van benne.
A sógornőm kisfia 2,5 éves koráig minden éjszaka sírva követelte az anyját. A sógornőm ment, megvígasztalta, majd amikor már értelmesebb volt türelmesen elmondta neki minden alkalommal, hogy anya itt van, de éjszaka aludni kell. Megértette.Nem azt tanulta meg, hogy körülötte forog a világ, hanem azt, hogy anyára számíthat.
A sírásra mindig reagálni kell. Ha le akarjuk szoktatni az éjszakai felkelésről, akkor is.
Szerintem egy csecsemő akit sírni hagynak, nem nyugodt lesz, hanem közönyös, mert azt tanulja meg, hogy nem számíthat senkire, és ő nem fontos senkinek, nem szeretik ezért ő sem szeret senkit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!