Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol van nagyobb gyerkőc,...

Ahol van nagyobb gyerkőc, viszitek őt oviba, vagy otthon marad veletek és a babával?

Figyelt kérdés
Van aki azt javasolja, hogy 1-2 hónapig tartsam itthon, hogy szokják egymást, mások szerint 2-3 hét múlva már vigyem oviba, mert túl sok kiesés sem jó. Másnál hogy volt? 5 és fél éves, középsőbe jár.
2010. jan. 28. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A nagyfiam 4,5 éves volt,amikor megszületett a pici.

A szülés előtti héten elvittük mamáékhoz,és ott volt még a szülés utáni héten is.

Akkor hoztuk haza,és még itthon tartottuk 1 hetet,nem akartam,hogy a Télapóból,karácsonyi ünneplésből az öcsi miatt maradjon ki.

Egész jól kezelte a helyzetet.

Ha nem lettek volna ezek az ünnepek,akkor sem maradt volna itthon tovább,viszont egész nyáron nem ment oviba.

2010. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a bölcsit kezdte meg, majd jött a tesó. Nem volt semmi gond, szeretett járni, ha hazajött ugyanúgy foglalkoztam vele, mint korábban. Bár érezhető volt, hogy megviselte a testvér érkezése, de nagyon sokszor bevontuk a gondozásba, hogy érezze, neki fontos feladata, szerepe van.

Még most is szokott babázni a bölcsiben, a testvérét imádja, bár nem mondom, néha bántja, de ez belefér.

2010. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiam 3,5 éves. Keddi napon jöttünk haza a kórházból, aznap este ismerkedett a testvéréve. Aztán a héten ugyanúgy ment minden nap oviba, mint addig. Esténként pedig a tesójával volt elfoglalva. Aztán jött a hétvége és addigra már nem volt olyan nagy szám a tesó, ugyanúgy játszott, mint máskor, néha rámszólt, hogy etessem meg a testvérét, és ha sírt megsimogatta és odaadta neki a cumiját. :) Mintha mindig is így lett volna, egyátalán nem viselte meg a dolog. Nem tudom, hogy azért, mert a napjában nem történt változás és így könnyebb volt neki elfogadnia, vagy amúgy is így viszonyult volna, de egy biztos, nem bánom, hogy így döntöttünk. Ha itthon marad mit kezd szegény magával, mikor én is kialvatlan vagyok, én is csak ismerkedem az új babámmal, alakítom a napunkat. Az én fiam itthon tuti unatkozott volna, jobb volt neki a társai között. De szerintem ez gyerekfüggő. Neki így volt a jó. Mi nagyon sokat beszéltünk neki a tesóról, szülés után is jött a kórházba megnézni, mire hazamentünk a kórházból már természetes volt neki, hogy jön a tesója is.

Nagyon szereti és amikor hazajön az első kérdése az, hogy hol van a testvére, én csak a második vagyok. :):)

2010. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 3-an vannak a gyerkőcök. A 4éves ovis és ugyanúgy vittük miután hazahoztuk a pici babát a kórházból. Viszont, ha valami járvány tör ki (most például hasmenés volt,meg hányás), akkor rögtön itthon tartjuk, amíg elmúlik a veszély, mert nem akarom hogy a két kisebbnek hazahozza.
2010. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!