Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel folytassam? Adhatom...

Mivel folytassam? Adhatom neki így?

Figyelt kérdés
A kisfiam már kapott almalevet, almapépet, majd alma-szőlő levet. Van itthon alma-áfonyával, és alma-málna ital. Adhatom neki így egybe, vagy külön kell(ene) kóstoltani a málnát és az áfonyát? Persze pár napig csak az egyiket adnám, kérdés, hogy lehet-e.
2010. jan. 28. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idös? Mert málnát,áfonyát,bogyós gyümölcsöket és déligyümölcsöket 18 hónapos korában kaphat elöször!
2010. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
6 hónapos, de az ital is és a pép is 4 hós kortól van.
2010. jan. 28. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igazából mindenhol azt írják, hogy aprómagvasakat ne egyen a kisbaba. Én is tapasztaltam, hogy már 4 hónapos kortól lehetett kapni ezeket a bébiételeket, de én nem adtam az enyémnek.

Ha csak azt nézem, hogy az almát ismeri már, tulajdonképpen adhatod egybe az almával az "új" gyümölcsöt (én inkább barackot adnék, vagy szilvát) de csinálhatod úgyis, hogy külön külön ismerteted meg a gyümölcsökkel, és utána kevered egymással.

Mindkettő út jó, de én inkább így adnám a gyümölcsöket: alma, őszibarack, szilva, vilmoskörte, sütőtök, sárgabarack.

2010. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy Nestlés mindkettő.
2010. jan. 28. 10:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg ezekből az üvegesekből minden olyan elem ki van iktatva ami allergizál a málnában, de ennek ellenére én sem nagyon adtam a babáimnak:-(

Én az új gyümölcsöket mindíg almával keverve próbáltam ki először:-) Úgy ismerősebb volt neki először az íz:-)

2010. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is most táplálunk hozzá, most itt tartunk:

almalé, almapép, őszibarackpép, sütőtök ital, sütőtök pép, alma-sütőtök pép, alma-narancslé pép, alma-mandarinlé pép.

1 hónapja eszik mást is a tejcin kívül és mindig a tízórai szopizás előtt. Mostanra olyan fél-háromnegyed üveg bébiételt adok neki egyszerre. Egyszerre csak egy félét adtam 2-3 napig és az új dolgokból mindig csak 1-2 kiskanállal az elején.

2010. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi esszük ezeket a bogyós pépeket is. Mondjuk az áfonyásat nem szereti annyira. Semmi baja nem volt tőle. Ha nem lehetne adni, akkor nem 4hónapos korhatár lenne a cimkén.

(mi nem sorban ettünk, nem lacafacáztunk almalével, apa vett sütőtök-alma-sárgabarack pépet, és azzal kezdte, azóta csak a borsófőzeléket nem eszi meg)

2010. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ja, és kezdetek óta egyszuszra megeszi a teljes üveggel, nem lehet csak fél, meg harmad pépeket adni neki, az első két kanállal ízlelget, utána tátog, mint egy halacska. És eddig csak a borsó nem jött be neki, bár azzal jól lehet rajzolni:)
2010. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért kell apránként szoktatni a különböző dolgokhoz, mert ha össze-vissza, v. egyszerre adsz mindent és nem bírja a pocója v. kiütéses lesz tőle, nem fogod tudni, hogy melyikkel van a baj. Az anyatej után szoknia kell a pocójának az új ízeket, az új állagot. Az enyém is tátok még fél üveg után, de kap utána tejcit és így jól lakik. Aztán majd lassan már megehet egy egész üveggel. Kár siettetni!
2010. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!