Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítitek a májat a...

Hogyan készítitek a májat a babátoknak?

Figyelt kérdés

Most szeretném adni először 8 hónapos lányomnak.

Köszönöm a segítségeteket!


2010. jan. 28. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Vettem csirkemájat, megfőztem, összepürésítettem és jégkockatartóba tettem, 9,5 hónaposan kapott először, de nem adok neki csak héten 1x.

Úgyhogy nálunk nem szokott máj lenni, (egyedül a párom szereti, de én nem szoktam csinálni)

Amúgy a nagyfiam kicsinek szerett, de most már útálj,a én se szeret.

2010. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy héten egyszer csinálok,mindíg megyünk vásárolni így mindíg frisset veszek. Csak pár darabot ami neki kell. Apróra vágok egy kevés vöröshagymát, ráteszem olajra, egy kis idő után felöntöm kevés vízzel,teszek hozzá cukorborsót, majd pár perc után a májat. Hagyom had puhuljon,ha kész rizzsel keverem össze és már eheti is. Most már egy kicsi pirospaprikát is rakok a hagymára mielőtt felengedem vizzel. Lányom egyik kedvence ez a kaja. 11hónapos, de 8hónaposan is így csináltam. Arra figyelj hogy jól főzd el a hagymát,nehogy fájjon tőle a hasa. Sokan sütőtökkel és burgonyával adják a májat,nálunk az nem jött be.
2010. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy készítem, hogy veszek csirkemájat, elosztom adagok szerint, külön megfőzöm pici sóval, és sütőtökkel pürésítem. A fel nem használt adagokat apróra vágom, és így fagyasztom le.
2010. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!