Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk ébred fel minden...

Csak nálunk ébred fel minden este lefektetés után a baba fél órával,1 órával, másfél órával?

Figyelt kérdés

14 hónapos a lányom. Mióta megszületett, ez állandó. Lefektetem este 9-kor.. felkel fél tízkor, tizenegykor, tizenkettőkor... Éjfél után alszik rendesen 8-9-ig.. Én nem tudom mitől van ez. Nálatok hogy van ez?


Egész nap kifárad rendesen. Ma pld. csak egyszer aludt 11-től 12-ig... De akkor is ez van, ha napközben kétszer alszik...


2010. jan. 27. 22:10
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, azért éjfél és reggel között is felébred, van amikor egyszer, van amikor háromszor is, de ott azért gyakori, hogy alszunk 3-4 egybefüggő órát. De éjfél előtt sosem, azaz éjfélig nekem tök felesleges is lefeküdnöm.
2010. jan. 27. 22:16
 2/20 anonim ***** válasza:
Az enyém szomjas. Ilyenkor kap egy-másfél deci teát, bent hagyom az ágyában, csendben, majdnem teljesen sötétben (nálunk mindig ég egy nagyon halvány kislámpa, épp csak hogy ne vaksötét legyen) és eliszogatja, eldobja a cumit és visszaalszik.
2010. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

:) Nem hiszem, hogy megnyugtatlak, ha azt mondom, ez nálunk is így van. De én le szoktam feküdni éjfél előtt is. Általában hajnal 3 és 6 között van 3 óra egybefüggő alvásunk. Csak az én gyerekem még 7,5 hónapos.


Nem tudom napközben hogyan altatod, szopizik-e még. Az anyatejes babáknál igen gyakori, hogy éjjel is felkelnek enni, és nem azért mert éhesek, hanem mert szeretnek ott lógni. Ha nem magától alszik el a lányod, hanem ringatva, vagy bármi más módszerrel, akkor ez is gond lehet. Mert amikor felébred éjjel, nem abban a pozícióban találja magát, ahogy elaludt, s "jogosan" követeli, hogy visszakerüljön mondjuk a karodba, vagy cicire. Nekem a két nagyobb gyereknél ez volt a megoldás. Éjszakára cicimegvonás, és egymaga tanuljon meg elaludni. Nem volt egyszerű, de 3 nap után átaludták az éjszakát. A kicsit még nem tudtam "megszerelni", mert sokszor taknyos, és így mindig visszaesünk. De alig várom már, hogy sikerüljön összehozni. :D

2010. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a válaszod. Nálunk is ugyanígy történik. Másra nem is nyugszik meg, hiába veszem fel, hiába sétálok vele, stb.. Csak a tea.. :( Amivel nem is lenne bajom, de néha hajnalban át kell emiatt pelenkáznom, mert reggelig nem bírná ki a pelenkája, átázott már párszor emiatt a pizsamája, ágya reggelre. Mert hát ugye ott az esti 2 dl tápszer, aztán utána félóránként kb egy deci tea éjfélig.. majd éjfél után még 1-3-szor ugyanez...
2010. jan. 27. 22:24
 5/20 anonim ***** válasza:

Próbálj meg szerintem egy homeopátiás szert keresni erre a problémára, hátha beválik, és utána elfelejti a felkelést.

Rengeteg ilyen szer van, leírom a nevüket, és a neten olvass utánuk, hátha találtok valamit, ami rá jellemző.

Sedatif Pc, Aconitum 15ch, Arnica 15ch, Ignatia 15ch, Nux vomica 15ch, Argentum nitricum 15ch, Chamomilla 15ch, Kalium Bromatum 15ch, Gelsemium 15ch, Coffea tosta 15ch, Stramonium 15ch, Arsenicum album 15ch, Pulsatilla 15ch.

Banyuci

2010. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Neked is köszi 2. válaszoló! :)


Nem, sajnos nem anyatejes, csak 3 hónapig tudtam szoptatni.. azaz már majdnem egy éve nem szopik. Tápszerrel alszik el a saját ágyában, nem ringatom, semmi extrát nem csinálok vele. Remélem egyszercsak majd hirtelen "rátör" az aludhatnék éjjel :)

2010. jan. 27. 22:26
 7/20 A kérdező kommentje:

Édes vagy Banyuci! :)


A homeos szerek nem hatottak, 3-at próbáltam eddig: Viburcol és Chamomilla Vulgaris meg se kottyant neki, a Sedatif PC-t pedig 7 egymást követő éjszaka adtam neki, és még többször ébredt minden éjjel, mint amúgy szokott.. (valaki itt írta, hogy tíz nap, mire hozzászokik, és utána alszik majd, mint a bunda, de én ezt nem akarom elhinni... 7 napig nagyon rossz, aztán 10 nap múlva meg majd hat?)


Egyedül a receptre kapható Germicid C-től alszik jól (akkor max egyszer kétszer ébred csak meg), de hát azt nem adhatom neki kúraszerűen, az gyógyszer.


Egyszer adtam neki 3 egymást követő nap a védőnőnk tanácsára, régebben, mert már nagyon ki voltam bukva a sok ébredéstől és nem alvástól. De ez nem jó módszer. Talán az idő majd meghozza a változást (?) :)

2010. jan. 27. 22:29
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A homeos szerek valóban több nap, mire hatnak. Először felerősítik a tüneteket, és utána fejtik ki a pozitív hatásukat. De ha egy szer felerősítette a tüneteket, akkor az azt jelenti, hogy megtaláltátok az alkati szerét. Én a helyedben bizony megpróbálnám még egyszer azt a bogyót. És igen, akár két hét is lehet, mire hat.

Addig is kitartást! :fejsimi

Banyuci

2010. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

:) Köszi fejsimit! :)


Azt mondod Te is? Próbáljam újra meg a Sedatif-ot? Jesszus, megint tíz nap rémálom... :))


Lehet.. A védőnőm azt mondta, hogy ha valamitől sikerülne neki többször rendesen átaludnia az éjszakát (egy-két ébredéssel maximum) akkor utána átállna rá a szervezete. Nem tudom, mennyire mondott ezzel nagy butaságot, de lehet, hogy igaza van. Megnézem mennyi Sedatif maradt :)

2010. jan. 27. 22:36
 10/20 anonim ***** válasza:

Próbáld meg szerintem még egyszer, és két hét alatt ki kell, hogy fejtse a jótékony hatását! Tudod, hogy a homeopátia lényege az öngyógyítás. A szervezetet ráveszi arra, hogy saját magát "megjavítsa". Szomszédéknak fogzáskor kellett 2 hét, mire a camomilla hatott! Addig lehet, hogy rémálom lesz, de utána le fog szokni a felkelésről, meglásd!

Banyuci

2010. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!