Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10hónapos lányomnak okozhatok-...

10hónapos lányomnak okozhatok-e valamilyen lelki gondot, ha 7 napra a nagymamáékkal hagyom? (Nagyon szeret velük lenni. ) El szeretnénk utazni kettesben a férjemmel.

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 11:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha eddig még nem hagytad napokra a mamánál, akkor előbb szerintem próbálj ki egy pár napos ottlétet. pl. egy hosszú hétvége, és ha nincs gond, akkor később menjetek nyugodtan el egy hétre is.

Lelki gondot nem fog okozni neki.

Sokkal jobban jársz, ha most szoktatod hozzá, hogy néha másokkal is ellegyen, mint később, pl 3 éves korban. Akkor szerintem nehezebb.

2010. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

Én is egy kicsit soknak érzem a 7 napot, és ahogy az egyik válaszoló ríta, szerintem nektek is nagyon fog hiányozni.

Egyébként pont a napokban olvastam valahol, hogy a gyerek 3 éves koráig lehetőség szerint minden nap lássa az anyját. Meg akartam most ez neked keresni, de persze nem találom.

Szóval én asszem 7 napra nem hagynám ott, esetleg 2-3 napra.

2010. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
bocs, elírás "egyik válaszoló írta"
2010. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

11:56-os vagyok.

Idézek Ranschburg Jenő, Szülők könyve c. könyvéből (187.o.)


"A szülőnek hosszabb időre nem szabad elszakadni gyermekétől, amíg nem lehet megmagyarázni neki, hogy visszatér, és a gyermek nem érti meg világosan, hogy elválásuk semmi esetre sem végleges! Az életkor pedig, amikor mindez több-kevesebb biztonsággal megtehető, a második, harmadik életév."


Ezek alapján le is zárhatjuk a vitát. Csak azért írtam be, mert le lettem pontozva. Ennyire hasznosak az ide írogató, egyes OKOS anyukák válaszai....

2010. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

én 7 napra nem hagynám ott senkire, nem a gyerek miatt, hanem magam miatt. az én 10 hónapos babám bárkivel elvan, aki szereti, de én belebetegednék.

1 éjszakára hagytam már itthon, sőt talán 2-3 éjszakát is bírnék, ha muszáj lenne, de egy hét az nekem nagyon sok.

ha te úgy érzed, hogy el tudsz tőle szakadni egy hétre, akkor menjetek, a babád biztosan jó kezekben lesz. lelkileg nem fog sérülni. ez akkora baromság ez a lelki sérülés, hogy hihetetlen. akkor lesz lelki sérült a gyerek, ha folyamatosan anya szoknyája mellett lesz, amíg le nem érettségizik. akkor tuti az lesz. nekem is jöhet a lepontozás, elfér. :)

noj

2010. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kislányom 14 hónapos de már többször volt a mamáknál és ott is szokott aludni.A leghosszabb 3 nap volt amit külön töltöttünk(wellness hétvégén voltunk a férjemmel)Egyáltalán nem viselte meg! Mi azért sokszor emlegettük.Nekem hosszú lenne az 1 hét!Most is 3 napra megyünk sielni a barátokkal...Szerintem ez a te döntésed!
2010. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek Ranschburg Jenőnek mi a "hosszabb idő" ?
2010. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%
egyébként meg ki a f***** az a Ranschburg Jenő?? :DDD
2010. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
7 nap szerintem is sok. Egy hosszú hétvégét próbálnék ki mielőtt belevágnék. 10 hónaposan még elég picike, az én fiam 20 hónapos. Most született testvére, ameddig a kórházban voltam (4 éjszaka) egész nap a nevemet mondogatta a nagymamának.
2010. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
sajnos muszáj szoktatni egy gyereket ahhoz,hogy a szülő néha magára hagyja.mi lesz később az oviban,suliban?vagy a nagyinál?akármi baj is közbejöhet.ismerősömék baleseteztek és 2 hét kórház.a baba a mamánál.szóval nehéznek nehéz,de sajnos meg kell néha tenni,hogy a nagyi vigyáz rá.sajnos egy hét sok idő ám,ki igy ki ugy neveli a babáját,ez mindenki magánügye.vannak akik eljönnek több megyén át,csakhogy gyárba minimálért dolgozhassanak igy a szülők nevelik addig a babát,mert anyagilag sajnos ide jutottak.vannak ahol babisitter neveli mert annyira sok pénzük van.van aki csak nyaralna egyet és egyáltalán nem bün ha a nagyi van vele.minden esetre biztos rossz lesz lelkileg a babának és az anyának is!!!!!
2010. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!