Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autós üléssel kapcsolatban...

Autós üléssel kapcsolatban nem tudok dönteni, hogy mi legyen?! S:O. S.

Figyelt kérdés

Fiam még csak 7 hónapos múlt, még nem tud ülni,bár erőlködik, viszont már elmúlt 11 kg is! Értelemszerűen kinőtte a hordozót, most vennénk ülést autóba, de nem tudom ,hogy milyet. Nézzek még 0-tól....esetleg 0-25 kg-osat vagy már a 9-től valót... abból van olyan, ami dönthető annyira hogy ülni nem tudó gyereknek is jó? Vagy a még gyenge gerince miatt veszélyes, ha menetiránnyal szembe kötöm be?


Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!!!


2010. jan. 26. 09:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha 0-25 kg-at veszel, akkor azt sem biztos, hogy be tudod háttal kötni. De ami 9 kg-tól van, azok is dönthetőek 3 fokozatban. Viszont ha már nagy a baba, úgy értem, hogy a lába már kilóg az ülésből, akkor már nem szabad menetiránynak háttal bekötni.
2010. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Sztm elég, ha dönthetőset veszel, de azt mindenképp, ha még nem tud ülni.


Kislányom még nincs 9 kg, viszont 16 hónapos, kb. 9 hós kora óta utazik ülésben, mert nem volt kényelmes neki a hordozó.


Ezt a típust nagyon tudom ajánlani, nekünk nagyon bevált (dönthető, de csak menetiránynak megegyezően köthető be)


[link]

2010. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

elviekben berakhatod már a 9-18-as ülésbe (magyar szabályok szerint), DE


- jó lenne, ha tudna ülni, mert oké hogy dönthető, de mivel még pici, egy esetleges balesetnél nem biztos, hogy úgy reagálna a szervezete, mint mondjuk egy 10-12 hónapos babának, itt konkrétan a nyakára gondolok.

- az usában 1 éves kor és 11 kiló alatt nem fordíthatsz menetiránnyal megegyezően babát, mert nagyon veszélyesnek tartják pont emiatt

- ha a lehető legjobb biztonságot szeretnéd a babádnak, akkor a 0-tól ülést kell választanod. ügyesen összefoglaltad a dolgokat, látszik, hogy kicsit utánajártál, hogy mi lenne a jó. ezt anno én is megtettem. a 0-18-as ülés lenne a legtökéletesebb, viszont azt tudnod kell, hogy lehet, hogy hamarosan szűk lesz neki, jó, ha 3 évig fogjátok tudni használni. én mégis inkább ezt javaslom, mert ez fogja az ő igényeit a legjobban kielégíteni.

- a 0-25 ülések is nagyon jók (bár ebből még értelmeset nem láttam, hátha mutatnak majd), de 0-36, vagy 9-36 ülést biztosan nem vennék neki, mert ezek már akkora kort ölelnek fel, hogy nem fogja a baba minden igényét kielégíteni egészen mittudomén 5-6 éves korig. persze vannak kivételek.


nem tudom, mennyi pénzed van rá, az is szempont. meg hogy mennyire fontos, hogy isofix-es legyen. részemről én nem tartom annyira fontosnak az isofix ülést, mint amennyibe kerül, viszont sokaknál ez elsődleges. biztonsági szempontból azt olvastam, ha az isofix-nek kell közbelépnie, akkor már régen rossz, mert hatalmas ütközésről van szó.

2010. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

pontosan ugyanígy voltam, mint te!

hosszas utánajárás után két típust találtam, amit menetiránnyal szemben és háttal is be lehet kötni és árban is elfogadható volt


1, Concord ultimax (ez 0-18 kg)

2, Römer duo (ez 8-18 kg)


Mi végül a Concordot vettük meg, azért mert találtam a vaterán egy teljesen újszerű állapotban levőt 25 ezer ftért, futárral együtt 27ezer volt. Nagyon szeretjük, kényelmes, elfér benne a fiam, nem nehéz betenni a kocsiba, dönthető.

2010. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

09:59-es vagyok, én is a concord ultimax-ra szavazok. :)


(bár nekem nem olyan van, mert amikor kinőtte a babám a hordozót, akkor már ülni is tudott, és 9 kiló is elmúlt, szóval nekem könnyebb dolgom volt, mert 9-18-ast vettem karácsonykor.)

2010. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen saját biztonsági öveset válassz!
2010. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

megint 09:59:


[link]


erről beszélünk.

bocs a brendonos link miatt, valahol biztosan olcsóbb, de itt meg tudod nézni, hogy miféle.

2010. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem tudott még önállóan ülni, amikor autós ülésre (9-18 kg) váltottuk a hordozót. Még csak 7 hónapos és 8,5 kg volt, de már így sem a legkisebb övbeállítást kellett használnunk. Mi Römmer King Plus ülést vettünk, ami jól dönthető, teljesen a hordozó szintjéig.
2010. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
09-59-es vagyok. nem is azzal van a baj. persze, hogy kényelmes neki. hanem egy esetleges balesetnél adódhatnak problémák... de szerencsére nem adódott, és gondolom, azóta már nőtt a babád:)
2010. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk ugyanez volt a problémánk, bár a paraméterek másak: 9kg, és épp 8 hónapos. Ahány boltban voltunk annyi félét mondtak. Ha van sok-sok pénzetek van egy tuti megoldás A Besafenek van egy új fejlesztésű ülése háttal kell bekötni és 18 kg-ig jó, sé izofixes, 100e ft. Nekünk ezt ajánlották, de ennyit mi nem tudtunk áldozni rá, így maradt a dönthető ülés 9-18kg-ig. Nekünk sehol nem ajánlották a 0-18kg vagy a 0-25kg, mert túl nagy a különbség és nem jó a baba igényeinek. Szóval mindeképp szerintem be kell tartani a súlykategóriákat.
2010. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!