Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelhetném ezt a...

Hogyan kezelhetném ezt a témát humánusan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Először is a napokban volt egy kérdés, hogy miért viselkednek az anyukák ellenségesen az anyóssal, erre pozitívan válaszoltam, de valahogy sikerül mindig olyat produkálnia ami megváltoztatja a véleményem.


Mindenben az első akar lenni. Pl: ma úgy jött hozzánk, hogy ő már nézegetett 5 hónapos kislányomnak baba tányért és kanalat, amit meg is fog venni. (persze erre még közel sincs szükségünk) Ez önmagában nem is lenne baj, de aztán folyik az önreklám. A múltkor vett egy sapit neki, azóta is ha meglátja benne ez a mondat mindig elhangzik :"jaj, de szép sapkád van, ki vette ezt neked? Mama?" Vagy a melegítőt amit szintén ő vett sérelmezte, hogy a többi ruhájával együtt mosom és nem kézzel, mondván hogy kíméljük meg. De a kötött kardigánt amit vett eleve úgy adta ide, hogy orvoshoz vigyem benne, addig meg szépen legyen eltéve. Meg sorolhatnám még. Ezeken igyekszem csak mosolyogni egyet hiszen csak szeretne "fontos" szerepet vállalni kislányom életében. Ami bánt az, hogy én nem tudok olyan igazi "első" dolgot venni neki, mert amint szóba kerül hogy mit szeretnénk, ő rögtön beállít egy olyannal, ráadásul anyagilag sem áll olyan jól hogy ezt huzamosabb ideig csinálja. Ő tudja mivel halmozza el az unokáját, csak akkor ne kelljen már mindennel úgy bánni mint ha múzeumi darab volna.


Bocs hogy hosszú lett.


2010. jan. 25. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezek szerintem inkább aranyos dolgok, mint bosszantóak, bár lehet h személyesen tapasztalva nem olyan aranyosak :) Mondd meg neki, ha valami nem tetszik, de kedvesen, hátha megérti :) De gondolom te is tudod milyenek a nagyik, főleg, ha a picúrod az első unoka :)
2010. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj neki, hogy ennyi mindent visz a kicsinek, és foglalkozik vele. Az én anyósom soha nem jön alig vesz valamit pedig tele van pénzel. Minden hétvégén el kell mennünk hozzá és nekem kedvesnek kell lennem, mert ha nem így tennék a férjem megsértődne, és őt nagyon szeretem.

Nagyon sokszor megbántott már az anyósom, de azt tisztelem benne, hogy egy ilyen csodálatos embert felnevelt mint a férjem.

2010. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

"jaj, de szép sapkád van, ki vette ezt neked? Mama?" Ettől agyvérzést kapnék. A melegítős témától is. A kardigánra pedig azt válaszolnám, hogy ez olyan gyönyörű (ha az), hogy ezt nagyon sokszor akarom a babámra adni.

"Ami bánt az, hogy én nem tudok olyan igazi "első" dolgot venni neki, mert amint szóba kerül hogy mit szeretnénk, ő rögtön beállít egy olyannal." Tökéletesen megértelek, de nagyon egyszerű a megoldás: ne mondogasd, hogy mit szeretnél venni a babádnak. :)))

2010. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem sincs bajom az anyósommal, én is mindig védem őt.

De valahogy ezeket a ruhavásárlós dolgait nem felejti.

Pl amikor született a babám, vett neki két mackóruhát. Amíg bele nem nőtt a lányom (9 v 10 hónaposan), azt hallgattam, hogy lassan jók lesznek a mackók... Minden egyes találkozásnál, lassan jók lesznek a mackók...... ÁÁÁÁÁÁÁ

Most már ki is nőtte őket :D :D

Ne foglalkozz vele, vegyél a babádnak te is tányért és bébikanalat, vegyél neki te is szép ruhát, te is vegyél neki orvoshoz járós kardigánt ( :) )

Anyósod dolgait használd akkor, ha ő is jelen van, és akkor majd repesni fog a boldogságtól :D

2010. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az ertheto hogy a nagymamaja de azert megis te vagy az elso helyen es ezt o nem erti meg.Esetleg annyit tehetsz hogy ne aruld el neki hogy mit keszulsz vasarolni a babanak.Es meg valami,ha tul gyakran megy hozzatok ,elobb utobb nagyon meg fogod utalni,ha nem is csinal semmi rosszat,oda fogsz jutni hogy majd ki akarja sajatitani maganak a gyereket.Inkabb lassan ugy kene megszoktatni hogy ti menjetek hozza es ne forditva.
2010. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz ebben a helyzetben azt mondani, hogy NYUGI, de sajna egyebet nem tudsz csinálni. Te is érzed, tudod, hogy azért csinálja ezeket a dolgokat, mert fontos akar lenni az életetekben, ez így is van, hiszen Te szültél, Ő csak nagyi lehet, a ti családotokban anyuka NEM!

Írok egy példát, hátha egy kicsit megmulattat: az én apai nagymamám, nagyon gyakran vásárolt nekem ruhákat.Egyik alkalommal nem tudtam eldönteni (kb. 4-5 éves lehettem), hogy a kettő közül melyiket is szeretném, erre az eladóhölgy azt mondta, hogy mondjam anyukámnak, vegye meg mind a kettőt! Ez a kis apróság, hogy őt a nagyimat anyukának nézték, annyira boldoggá tette, hogy mind a két ruhát megkaptam, és évekkel, sőt évtizedekkel később is sokáig emlegette ezt a sztorit.

Tudom, hogy rosszul esik Neked az anyós "segítsége", de szerintem örülj, hogy tényleg gondol rátok, a megjegyzéseit meg engedd el a füled mellett!

Ne bánd ezt a dolgot, legfeljebb ne mondd előre, hogy mit tervezel venni és akkor, nem tudja kijátszani azt előled és te is tudsz majd igazi "első" dolgot venni, amit te szeretnél!

Nyugi-nyugi :-)

2010. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én anyósom is ezt csinálja. A múltkor néztem a Tescos újságban az akciós body-kat, hogy kéne vennünk. Hétvégén vett 4 db-ot. 2 pont jót, 2 nagyobbat. Mindig hoz joghurot, gyümölcsöt, bármit, amit éppen látott hogy már adok a fiamnak.

Nagyon örülök neki, hogy szereti az unokáját, és hogy ennyire foglalkozik vele. Ebben nincs semmi rossz.

Lemaradtok az első dolgokról?! Nem értem. Nehogy azon vesszél össze anyósoddal, hogy ki vette a gyereknek az első kardigánt, vagy éppen az első csokit. Inkább örülj neki! És ha azt szeretné, hogy kézzel mosd a kisruhát, akkor mond eneki, hogy igen mama, úgy fogom. Aztán tedd bele a mosógépbe. Ennyi!

2010. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát ezek az anyósok.Megértelek.Miért kell mindig szóvá tennie, hogy ő vette.Jó, biztos lelkendezve vette, és szeretné, ha megbecsülnéd.Mindék fél részéről nehéz eset ez.Miért nem mondod neki, hogy ritkábban vásároljon.Pl.szülinapra, névnapra és hasonlók.

Nálunk az anyósom úgy veszi a cuccokat, mintha a fogát húznák, pedig több százezer a nyugdíja apósnak.Mindig azzal jön, hogy vett volna egy-két dolgot, de nem tudja mekkora kell.

2010. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kinézett neki baba tányért és evőeszközt? Hát vegye meg nyugodtan, és vegyél Te is olyant, amilyent szeretnél. Ki fogjátok használni mind a két készletet, és lehet, hogy kevés is lesz.

Örülj neki, hogy Neked a jobbik féle anyóspajtást osztották.

2010. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Igazából szeretem anyósomat, és tényleg örülök annak, hogy megpróbál a legjobb nagymama lenni, pont ezért tettem fel a kérdést, nem szeretném megbántani. Kicsit magamba nézve nem is anyósommal van gond, inkább csak "féltékeny" leszek ha több próbál lenni mint nagymama. De az eddigi válaszokból ítélve nem csak én tapasztaltam már hasonlót.

2010. jan. 25. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!