Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok más folyadékot anyatejes...

Adtok más folyadékot anyatejes babátoknak?

Figyelt kérdés

Mi nem teázunk, de egy csomó ember furcsán néz ránk emiatt. Az a baj hogy, csak cukrosan fogadta el a babám a teát és én így meg szeretném neki adni. (Cukorbetegség hajlam van a családban). Esetleg van olyan tea ami cukor nélkük is bejött nektek?

Négy hós kislány anyukája


2010. jan. 25. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért szerintem egy 4 hós babának már szuksége van valamennyi folyadékra az anyatej mellett is. Az enyém az elejétol fogva ivott teat is az anyatej mellett (még most is rengeteget iszik). Ha nem akarsz neki cukrosat adni (amiben egyettértunk :) ) akkor probálj sima tiszta vizet adni neki..
2010. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senkivel! Kislányom 6 hos koráig csak anyatejet kapott, még nyáron a dögmelegben sem kellett neki mást adnom.Ha a kutacsa nincs besüppedve, nincs szüksége több folyadékra.NEkem is állandoan dumáltak de nem érdekelt.Azota is vizet kap, meg ebéd után pohárbol gyümilevet.
2010. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én csak nyáron adtam neki teát, télen nem kell, elég az anyatej.

Azzal meg ne foglalkozz, hogy mit mond a többi ember. Mostanában nagyot változtak a csecsemőtáplálás nézetei. Pl. anyósom mondta, hogy nekik megmondta a védőnő, hogy éjjel tilos szoptatni, mert a gyerek gyomrának is pihenni kell, ezért csak teát lehetett nekik adni 3 hónapos kortól. Micsoda marhaság.

2010. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak - aki anyatejes - már 5 hónapos korában elkezdtem kínálgatni a vizet, de egészen 7 hónapos koráig nem fogadta el, egyetelen kortyot sem volt hajlandó inni, pedig próbáltam pohárból, cumisüvegből, csőrös pohárból is. Most 8 hónapos, ott tartunk, hogy 1-2 hete csőrös pohárból elfogadja a vizet.Szerintem nem gond, ha van elég tejed, akkor lehet hogy azért nem fogadja el mert nem szomjas. Szerintem a HIPP-es granulátumos teák azok mind finomak, de a fiam egyiket sem issza meg.
2010. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyatej mellett (amíg mást nem eszik) még a nyári melegben sem kell egyéb folyadék! Tök felesleges, azz anyatej ugyanis teljesen a baba igényeihez alkalmazkodik, és folyadék igényét kielégíti!
2010. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én babám már 7 hónapos és nem kap semmi folyadékot az anyatejen kivül. Engem is nyaggadtak az idösebbek,akik idejében ez természetes volt,hogy teával tömjük a gyereket,hogy minnél hamarabb elválasszák öket,de engem nem érdekelt. A doki is megmondta,mikor megszületett,hogy nem kell neki semmi folyadék,föleg nem tea. Pedig nyáron született,dögmelegben. Bevallom,megpróbáltam,hogy adtam neki Mecsek teát,de nem itta meg,a vizet se úgyhogy tényleg nem kell öket itatni,ha van anyatej. Már tényleg rosszul vagyok attól,ha meghallom a gyerek+tea p

rositást! Unokatestvérem orvos, és ö is azt mondta,hogy semmi szükség itatni az anyatejes babát! Föleg nem teával!

2010. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Négy és fél hónapos a babám, még nem ivott semmit anyatejen kívül.És nem is fog fél éves koráig, ha elég lesz a tejem.Rám is furcsán néznek emiatt, meg hogy még nem kezdtem el a hozzátáplálást, és nem is akarom fél éves koráig, de nem érdekel.Én így látom jónak, nem sietek sehova.

2010. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!