Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónap körüli anyatejes...

Három hónap körüli anyatejes babátoknak adtok más folyadékot is? (Tea, víz). Ha igen, akkor mennyit napi szinten? Milyen teát?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem, mert nem szükséges neki. 5 hós elmúlt és anyatejen kívül max a fürdővízből nyelt :).
2010. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább majd nyáron lesz rá szüksége,de ha adsz neki sem ártasz vele.
2010. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintén 3 hś, s csak anyatejes babóm, kb. másfél hónaposan igényelte a folyadékot, vagyis ezt abból gondolom, mielőtt lehurrognának, hogy csak a ivás után nyugodott meg. Én gyerekteát adtam neki cukor nélkül, néha pedig forralt vizet Hipp granulátumos teakeverékkel, de ezt gyengébbre készitettem a dobozán feltüntetettnél. Pár kortyot ivott csak, de ennyi kellett. Azóta már elhagytuk a vizet, teát. Nem tudom még most sem, mitől volt nagyobb a folyadékigénye.
2010. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én próbáltam adni neki,mert erősködtek,hogy szomjas.de kiköpte,nem itta meg.
2010. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem adtam,még nyáron sem kellett nekik,nem itták meg.De igény szerint szoptattam.
2010. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem adok neki semmi pótlást. Csak anyatej. 10 nap múlva lesz 3 hónapos a kisfiam. Szerintem így télen nem nagyon kell neki plusz folyadék. Ha pedig igénye lenne rá, mert mondjuk túlfűtött a lakás, akkor ott a jó öreg cici, nem? Azért van. :) Párszor próbáltam neki csukláskor Jana babavizet adni, de olyan kis béna a cumisüveghez, hogy nem tudja, hogyan kell szívni. Csak bukdácsolt a cumi a szájában, folyt a víz az állán végig és mivel nem itta folyamatosan, a csuklás sem szűnt meg. Így aztán erre is maradt a cici. 5 korty folyamatos nyelés és elvágták a csuklást. Megmondom az őszintét, próbálkoztam teával, hogy este könnyebben elaludjon. De csak este. Sima kamillatea lehelletnyi cukorral, de amint megfőztem, olyan para lett úrrá rajtam, hogy mindig én ittam meg a végén... 5-ször futottam neki a teáztatásnak, és mindig az lett a vége: "Basszus, hát tele a mellem tejcivel, minek főzögetek én itt cukros löttyöt, mikor a másik tele van "vitaminnal", immunerősítővel, és tápanyaggal! :) Hát nálunk ez lett a tea sorsa... Majd nyáron jöhet a vizecske gond nélkül, addigra úgyis már rég hozzátáplálunk, nagyok lesznek a gyerekeink. :)
2010. febr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia


Én a napokban kezdtem el vizet adni a babámnak,mert nagyon kemény volt a kakija,és a védőnő ezt tanácsolta,hogy igyon valamit.

Kb. 5.5 hónaposan kezdtem el kóstoltatni 4 hónapos bébi kajákkal,ami ügye legtöbb gyümi volt,így nem volt olyan sűrű..,de mióta főzeléket is eszik,azóta nagyon sűrű neki a kis kakesza..

Amúgy én a legelején próbálkoztam neki adni felforralt vizet,de csak hasmenés lett a vége,így úgy döntöttem,hogy elég neki a tejem is...,pedíg nyár volt. Július végén született,tehát nem volt valami nagy hideg..:)

Most baba vizet vettem neki,amit másnap már ugyanúgy forralni kell,mint a csapvizet,de a múltkoriból ítélve,jobbnak láttam..

Azt nem írtam,hogy 3 nap múlva lesz 6.5 hónapos,tehát nem keztük hamar ezt az ivásos dolgot...

Ő is csak anyatejes. Idáig napi 1-szer kapott üveges baba kaját,de most már lehet,hogy 2-szer fog,így most már biztos marad a víz! :)

2010. febr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak anyatejes a lányom 3 és fél hós. Még egy csepp semmi se érte a száját a tejen kívül:) Ez az evés az ivás a csuklás elleni szer meg néha az altató is.:)) (de nem szoptatom folyton mégse) második gyerkőc kevesebb idő jut rá a 2 éves bátyja mellett ugye:)

De az első babánál még én is 3 hósan volt hogy itattam a fiam babateával vagy édeskömény teával,mert hasfájós volt és azt hittem az jó lesz neki, illetve elterelésként, hogy ki tudjuk várni nagyjából a 2-3 órát legalább az evések között.

Ha ezt nem vetettem be, akkro csak sírt, folyton cicin akart lenni, amitől aztán még jobban fájt a poci...


Hálistennek h most nincs rá szükség!

2010. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!