Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám ÚJRA megszeretet...

Hogyan tudnám ÚJRA megszeretettni a fürdést 9 hónapos fiammal?

Figyelt kérdés
Kisfiam eddig nagyon szeretett fürödni, minden este nagyokat pancsolt kádjában. Még karácsonykor is! Aztán kb egy hete alig tudom fürdetni! Ordít, amint vizet ér a lába! Már kipróbáltam, hogy kihagyom egyszer a fürdést, ez sem segített. Tegnap már a nagy kádba engedtem vizet, beültem vele, de úgy is csak sírás volt! Minden játék, éneklés, mondóka semmit nem ér, kicsit elhallgat, aztán folytatja. Szerintetek mit csináljak? El fog ez múlni? Okát nem tudom, mert a fürdés fix időben van, egyik este sem volt melegebb a víz. Olyan hirtelen jött az egész, egyik este vidáman pancsolt, úszott a fürdőszoba, másik este meg hangos sírás már.
2010. jan. 25. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt fürdés-utálat.

Nem is tudom, de úgy 1 hónapig nem volt hajlandó leülni a babám a kádban, így állva fürdettük őt. Játszani meg eszébe se jutott :( Beállítottuk a kádba, 1 perc alatt lemostuk, és vége. Aztán 1 hónapja vettem egy kiskacsás csúszásgátlót a kádba, és most már leül :) :) Ezek a kacsák tetszenek neki :)

(13 hónapos baba)

Ja egyébként a hajmosást születésétől kezdve végigordítja, mint akit nyúznak :(

Kitartás, majd megszereti újra a babád. Ne erőltesd, csak gyorsan mosd le, és kész. Majd jobb lesz hamarosan.

2010. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Kb. 2 hete tettem fel ugyanezt a kérdést, nálunk szerencsére 3 napig tartott a fürdésutálat (végigüvöltötte a kb. 1,5 perces fürdést, holott addig imádott pancsolni).


Amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is múlt, azóta ismét imád fürdeni, most már az a baj, ha ki akarom venni a kádból :)


Tehát idő kérdése, magától visszaáll majd a rendes kerékvágásba.


16 hós kislány anyukája

2010. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy oka van, esetleg nem fürdette más? Vagy vigyázott rá valaki és akkor történt valami vízzel kapcsolatos dolog? Csak te fürdeted?
2010. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Mindig én fürdetem őt, apja engedi a vizet, aztán játszanak is kukucskásat kicsit, esetleg nagyi vagy dédi neveteti, de általában ketten vagyunk. Pont azért meg kis ficeri ő, és ha még valaki van, feláll, csúszkálna. Anyukám nem is merné fürdetni.

Hol vettél ilyen kacsás csúszásgátlót?

2010. jan. 26. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!