Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy a baba...

Meddig normális, hogy a baba talpán nincs ív, tehát olyan mintha lúdtalpa lenne?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 16 hónapos és az egész talpacskája még egybe van. A haránt izom és a boltív még nem fejlődött ki. Jól van ez így, vagy vigyem el ortopéd orvoshoz?

Amúgy ilyenkor már itthon nem kis zokniban, hanem szandiban kell mászkálnia?


2010. jan. 25. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor elkezd sétálni magától amúgy is el kell vinni ortopédiára. Neked akkor nem nézte az orvos? Amúgy szerintem az normális még.
2010. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a jó ha zokniban van! A cipő csak deformál. Szerintem még ilyenkor nem gáz, ha nincs íve a lábának de tényleg doki tudná.
2010. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2010. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A talp boltozata a járás során alakul ki szóval idő kell hozzá, teljesen normális, a a totyogósnak még lapos a talpa. Zokniban vagy mezítláb mászkáljon. (gyógytornász vagyok :-)
2010. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A mezítlábazásnak nem akadálya, hogy a parkettára kemény burkolatot szoktak mondani és szandi viselését javasolják? Én még mezítláb hagyom őt itthon, de más anyukák leszúrtak, hogy ilyenkor már kell egy jó minőségű, magas szárú szandál.
2010. jan. 25. 13:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb 3 éves korra alakul ki a lábboltozat. Sokat járasd mezítláb és szieszta cipőt még véletlenül se adj rá.
2010. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a jó, hogy egyenes a talpa. Nem is szabad olyan cipőt adni rá, amiben harántemelő van, mert az deformálná a lábát. Legjobb a puha talpú, de mindenképp lapos talpú kiscipő, vagy fűtött padlón tapadós talpú zokni.
2010. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!