Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rátok van/volt nőve 4 hós...

Rátok van/volt nőve 4 hós babátok?

Figyelt kérdés
1-2 hete nem tudom ott hagyni 1-2 órára sem a nagymamiknál, pedig születésétől szoktak rá vigyázni 2 etetés között. De most olyan keservesen sír, mintha fájdalmai lennének, már nem is szívesen vállalják be. Szerintetek elmúlik? Nem vihetem mindenhova magammal!
2010. jan. 24. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
5 hósom ugyanez,bár én még nem hagytam senkinél.Ő azóta ilyen,mióta beteg volt.Amint kilépek a látóköréből,olyan sírásba kezd,mint akinek fájdalmai vannak,nagyon ijesztő.A végén már levegőt is alig kap.Így mostanában,egy-két hete,folyamatosan cipelem magammal a lakás minden szegletébe,és rengeteget van kézben.Csak remélni tudom,hogy idővel észreveszi,hogy ha nem lát,akkor is ott vagyok.Soha nem hagynám magára.:-)
2010. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Szoktatás kérdése valószinűleg. A fiamra rajtam kívül soha senki nem vigyázott, én viszem mindenhova magammal. 14 hósan is csüng rajtam, korábban is ilyen volt. Bár szerintem van ragaszkodóbb baba és van kevésbé kötődő. Barátnőm lánya sem volt soha mással, mégsem keresi az anyját, ha igy egyévesen a mamára hagyja.
2010. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez így elég fárasztó lehet! Nekem tök jó volt eddig, mert el tudtam menni pl. vásárolni nélküle, nem akartam áruházba vinni ebben a járványos időben. Közel laknak a nagyik és szívesen vigyáznának is rá, de most nagyon kis "anyamajma" lett a kisfiam. Szabályosan fel volt dobva mikor hazaértünk vele a nagyitól!
2010. jan. 24. 22:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem inkább a helyszínnel lehetett a gond. Ekkora baba már kezd egyre többet látni a világból, ezért könnyebben meg is ijed tőle ezért a leginkább már ismerős közegben (főleg inkább otthon) és ismerős arcok között érzi biztonságban magát (Anya nélkül). Nálunk a kisfiam az ismert arcokkal (kb. 2-3 naponta látottakkal) a mai napig elvan itthon, ha viszont elvisszük magunkkal valahová kevésbé ismert helyre, ott már nagyon könnyen megijed és sírni kezd, otthagyni meg már nem is hagynám . Ez nála kb. 1 hónapja tart, azelőtt mindenfelé vihettük magunkkal és ott is hagyhattuk. Szerintem, ha otthon vigyáznának rá, talán könnyebb lenne a helyzet. Egy próbát megér. Egy darabig te is otthon lennél a nagymamikkal miközben vigyáznak rá (elérhető távolságra) amíg megszokja őket otthon is, aztán egyik alkalommal rövidebb időre távol és szépen lassan egyre tovább távol. Persze csak ha meg lehet oldani.
2010. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom is sír, ha meglátja a nagyikat, de a fő probléma szerintem ott van , hogy kb egy héten egy órára látja őket.Van úgy hogy csak 2 hetente.

Talán ez változik.Szerencsére egy kis idő után már megnyugszik.

2010. jan. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére nincs ilyen gond!

tegnap is Papijával volt, míg mi elmentünk 1órára, de nagyon jól elvan a Mamival is, keresztszüleivel (simán ott tudom hagyni náluk, ha mi éppen apával kicsit magányra vágyunk)

a másik nagyszülőkkel még nem volt, nem is látja őket sűrűn, tőlük majdnem mindig elkezd sírni... pedig jönnek ők is, de lehet, hogy ők nem olyan szimpik neki!

2010. jan. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!