Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik a babám?

Miért nem hízik a babám?

Figyelt kérdés
Anyatejes két hónapos a babám. Úgy alakult, hogy két egymást követő héten kellett mennem vele az orvoshoz, és kiderült, hogy fogy, 4250-ről, 4230-ra, és azóta sem hízik. Meg van fázva, ezért állandóan szívni kell az orrát, talán ezért is nem tud annyit enni. Meg eddig bibóvédővel szoptattam, most próbálunk leszokni róla, de nagyon el vagyok keseredve. Fejni ugyan nem nagyon tudok, de mindíg úgy érzem, hogy maradt tej a mellemben, meg ha megnyomom szopi után akkor is jön belőle. Ami viszont furcsa, hogy evés után elégedett, kigyensúlyozott mosolygós, és amikor csak sír mellre rakom. Éjjel csak egyszer kel, sokat alszik. De akkor miért nem hízik?
2010. jan. 23. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
a megfázás előtt hízott rendesen?
2010. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy az 1. mérés kaja után volt, a 2. meg kaja előtt? Egyébként nálunk is volt egy hét olyan 3 hósan, amikor teljesen stagnált. De utána megindult. Ha jóllakottnak tűnik, akkor szerintem nincs gond. Majd hízik megint!
2010. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt itthon mérlegünk, úgyhogy csak az orvosnál mérték, de eddig minden rendben volt. 3330-cal született. 4 kg volt 1 hónaposan.
2010. jan. 23. 21:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg eddig hurkás, volt, úgyhogy nem aggódtam. De most meg is nyúlt, és soványka lett.
2010. jan. 23. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Azzal a melleddel kezd a szoptatást, amelyikből utoljára evett, ha még maradt benne. Amúgy a legtöbb tej szoptatás közben termelődik, tehát mindig fog jönni belőle, ha megnyomod.

De arra figyelni kell, hogy ne csak az első, hígabb tejet kapja meg a kicsi, hanem a hátsó, zsírosabbat is, mert attól hízik.

2010. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, kipróbálom. Lehet tényleg ez a baj, mert kiába szvom az orrát, mindíg marad benne, és lehet emiatt nem tud olyan intenzíven szopni. Ezen fel szokta húzni magát, én meg erre átteszem a másik mellemre, hogy egyen.
2010. jan. 23. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is most két ciciből etetem a 2,5 hónapos kisfiamat, mert sajnos elég kevés a tejcsi, de remélem ez rendeződik. Sajnos nekem is úgy derült ki, hogy alig van tejem, hogy alig hízott a baba...amúgy én is mostanában szoktam le a bimbóvédőről, amit a kórházban ajánlottak, mert most arra gondoltam, talán amiatt kevesebbet szív és kevesebb a tejem is. Lehet persze, nálad a megfázás is közrejátszott.
2010. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt olyan hét, hogy nem hízott a kisfiam, de megnyugtattak azzal, hogy egyik héten híznak, a másik héten nőnek a babák.
2010. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!