Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák Mennyit eszik, és mit...

Anyukák Mennyit eszik, és mit 7-hó babátok?

Figyelt kérdés
teljesen elvagyok keseredve,mert nem akarja enni a főzeléket,amit csinálok neki.vagy is jóformán semmit csak tápszert.lehet a foga.de még is mit csináljak,már nagyon ideges vagyok.
2010. jan. 23. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én babám is csak pár kanállal eszik belöle,pedig neki hiznia is kéne. Emiatt nem kell elkeseredni,majd idövel ráérez a dologra. Én babám csak a sütötökböl eszik meg nagyobb mennyiséget,azt szereti.
2010. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiamnak a következő az étrendje:

reggeli: 180-210 víz + a tápi por

tízórai: tejberizspép 150 ml + a por, vagy gyümölcs kb egy üvegnyi 180-200 gr

ebéd: főzelék, sima vagy húsos, ez is kb egy üvegnyi

uzsonna: tejpép 150 ml + a por, vagy tápszer 180-210 ml

vacsora: tápszer 180-210 ml


Hogy csinálod a főzeléket? Miből? miből mennyit? Én krumplival sűrítek, rizst még nem kapott, a krumpli kb 1/3 rész, a többi 2/3 legyen. Az én fiam nem szereti a sok husit a főzelékébe, sem a sok krumplit. Általában cukkini- krumpli -csirkét eszik, vagy alma-csirkét, körte-krumpli-csirke, par-krumpli-csirke, alma-répa-krumpli, sütőtök bármivel, alma-banán-csirke. Esetleg próbáld üveges kajával, hátha azt eszi és fokozatosan szoktasd a te főztödhöz. Ha nem megy, ne erőltesd, próbálkozz később, vagy gyümivel, mert az édesebb.

2010. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne legyél ideges mert azt a babád is érzi és akkor biztos nem fog együttműködni. Az én babám is most múlt 7 hónapos, és csak pár napja eszik rendesen, pedig egy hónapja kezdtük, és ő sem volt hajlandó enni. Aztán egyszercsak elfogadott egy-két kanállal, rá egy hétre pedig már rendes adagokat evett. Ne a főzeléket próbáld, hanem almát, banánt, és ha azt eszi akkor abba rakj kevés zöldséget is, emelve a mennyiséget fokozatosan. Kitartás és nyugi, enni fog az a gyerek ha megérett rá!
2010. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!