Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan, tenyleg ennyire...

Most komolyan, tenyleg ennyire megrontja a szulok kapcsolatat egy kisbaba?

Figyelt kérdés

Annyiszor lehet errol olvasni es hallani. Kerlek irjatok le a velemenyeteket. Kulonosen olyanokra vagyok kivancsi, ahol harmonikus kapcsolat, nagy szerelem volt a babavallalas elott, hogy alakult utana.

Imadom a ferjem, teljes harmonia van kozottunk, es most babat tervezunk. Segitsegem a ferjem kivul nem lesz, es annyira felek hogy megfogja viselni a kapcsolatunkat :(


2014. okt. 10. 17:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A mi kapcsolatunkat nem rontotta, ugyanolyan jó, mint a baba előtt. (2 éves múlt a lányunk)
2014. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Akkor rontja meg, ha a "harmonikus kapcsolat, nagy szerelem"

annyit jelent, hogy mindenki csak magára gondol, a maximális jót akarja magának, ragaszkodik a naponkénti szexhez, és lemondani nem tud/akar semmiröl, ami NEKI kó.


Ha baba van, akkor egyik szülö sem gondolhat CSAK magára, nem lesz naponta szex, sokszor kell éjszakázni, stb - tehát akik elötte önzök voltak, ott megromlik a kapcsolat.


Sok ember azt hiszi, hogy a baba "olyan ranyos, meg jó néha babázni", aztán amikor rájön, hogy emellett ott a sok koszos pelenka, éjjeli sírások, sok lemondás, akkor megdöbbennek.


Egy igazán jó kapcsolatnak nem árt a gyerek, de egy felületes nem bírja el.

2014. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Próbára teszi az biztos. Kompromisszumot kell kötni, türelmesnek kell lenni egymással. Nálunk apa besegít nagyon sokszor, pedig rengeteget dolgozik. (Nem kérem, ő ilyen.) Cserébe viszont szeretné, hogy hosszú távon ne csak anya legyek, hanem feleség is. Természetesen az elején azért nagyon türelmes volt. Mindent meg kell beszélni!
2014. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A mi kapcsolatunkat nem viselte meg. Nyilván sok minden változott, de imádom a férjem. 14 éve vagyunk együtt, és 4 éves a legidősebb gyermekünk. Hárman vannak.

Kölcsönösen szeretjük, és tiszteljük egymást. Szerintem ami talán a legfontosabb, hogy sokat, és őszintén beszéljetek egymással, így tudjátok, hogy mi zajlik a másikban. Továbbá, hogy megőrizzétek a kapcsolatban az intimitást. Itt nem feltétlenül csak a szexre gondolok. Egy ölelés, egy puszi, egy cirógatás, amikor elmész mellette. Ez mind erősíti az összetartozást.

2014. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt jobban kiderül milyen a kommunikáció köztetek. Mert baba mellé a sok türelem is kevés, ha nem jó a kommunikáció. Előtte meg azért hiszik sokan hogy jó a kapcsolatuk,mert semmi gondjuk nem volt. A gyerek nagy próbatétel.
2014. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azert igy mar egy kicsit lelkesitobb amit irtok. Valojaban tudom en is, hogy hulye az egesz kerdes amit feltettem, altalanositani sem lehet, de berezeltem. Mar 1 eve tervezgetjuk, hogy jovore ilyenkor vegre nekifoghatunk a babaprojektnek, es annyit olvastam ez az egy ev alatt a temarol, hogy most amikor eljott az ido kezdek visszatancolni. Szeretnem, de felek. Vagy ez normalis?
2014. okt. 10. 18:42
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk voltak kemény hullámvölgyek. Férjem semennyire nem segített a legelején.

Viszont most másfél éves a fiunk, és jobb a házasságunk, mint valaha. Azt mondja, újra belémszeretett...

És már "jól működünk" családként is.

2014. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első után nem volt gond. A második után elkezdett kocsmázni, kirúgták, csajozott. Otthagytam.
2014. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nem rontott a dolgon a baba. A férjem a szülésnél is bent volt velem és ez ha lehet még inkább szorosabbra fűzte a szálakat. Megbeszéltük, hogy nem csak magamnak szülök, hanem neki is. Az elejétől kezdve foglalkozik a lányunkkal, aki most 4 hónapos. Azt hozzá teszem, hogy nagyon nyugodt baba, az éjszakákkal sincsenek gondok, szóval minden happy :D
2014. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Azt a kapcsolatot rontja el,ami egyébként sem volt igazán jó kapcsolat amíg nem voltak igazi problémák,nem csiszolódtak össze, akkor lesz aztán sz@r a palacsintában.

A lényeg,hogy mindkét szülő tisztában legyen azzal,hogy közösen vállalták,ismerjék egymás hibáit,képességeit.Meg legyen a kölcsönös tisztelet,szeretet,önzetlenség,bizalom.

A párommal 5 éve vagyunk együtt azóta is szerelmesek vagyunk egymásba,képzeld el azt,hogy mikor várom haza pillangók vannak a gyomromban,izgalommal tölt el neki venni,készíteni valamit,ha már 1-2 órát nem vagyunk együtt hiányzik,csak vele tudok aludni.Mi mindent együtt csináltunk a fiunk születésétől még éjjel együtt is keltünk, a szex sem maradt el igaz az elején még kevesebb volt,mert a gátseb miatt nekem kényelmetlenebb volt,de már azonnal kívántuk egymást,vágytunk egymásra,ez ma sincs másképp.A mi kapcsolatunk erősebb lett,persze vannak viták de egy igazán jó kapcsolatban vannak viták,viszont nem tudunk egymásra haragudni,mindent megbeszélünk,sose akartunk egymásnak rosszat.Úgy gondolom ha két ember tényleg megtalálta egymást akkor azt a kapcsolatot semmi nem ronthatja el,de ez mindkét emberen múlik.

2014. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!