Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar a 11 hós babám...

Nem akar a 11 hós babám elfogadni szinte semmit a hozzátápláláskor, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
6 hónapos korától kezdtük a hozzátáplálást. Azóta sem sikerült hozzászoktatni a szilárd kajához. Ezalatt értek mindent, ami nem anyatej. Próbálkoztam gyümölccsel, főzelékkel, esti tejpéppel, de mindenből max 2 teáskanálnyi, utána kiveri a kanalat a kezemből, ha meg erőltetni próbálom, akkor nagy hiszti. Mintha nem is lenne éhes, mert bár a cicit elfogadja helyette, de nem úgy, mint aki nagyon éhes lenne. Csak egy foga van még, ezért mindent pépesítek még. Viszont az az érdekes, hogy amikor az apja, vagy én leülnénk enni, akkor "támadásba" lendül, és addig nem hagy minket, amíg nem kap egy falat pörköltszaftos tésztát, és egyéb hajmeresztő kaját. A kenyeret is imádja, de gyakran csak galacsinba összeáll a szájában, és végül nem eszi meg. Van amikor sikerül, nyilván a kenyér minőségétől is függ. DE a ényeg, hogy normális kaját, amit egy ilyen korú babának ennie kellene nem akar enni. Jóformán anyatejen él. A súlya meg nagyon gáz így. Az utóbbi két hónapban összesen 400 g-ot hízott, és most is csak 7500 g. A védőnő azt mondta, hogy próbálkozni kell, meg biztos a foga, meg stb. De hát még soha nem evett meg egyszerre még egy fél üvegnyi bébiételt sem, pedig nagyon változatosan igyekeztem vele mindent megkostóltatni. Nem tünt úgy, hogy konkrátan a kaja nem ízlene neki. Egyszerűen szilárdat nem akar enni. Mit csinálnátok a helyemben?
2010. jan. 22. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ez elég furcsán hangzik nekem. Nem tudom mennyire adok jó ötletet, mert nem volt még ilyen tapasztalatom, sőt ilyen még nem is hallottam. A rokon gyerekek ilyen korban már azt ették amit mi. Mi most kezdtük bő 2 hónapja a hozzátáplálást, de nálunk is minden rendben, jó evő a fiam, egy étkezése egy üveg bébi ételt bever és még néz, hogy csak ennyi?!?

Szóval szerintem fokozatosan kéne hozzászoktatni az ételekhez, ízekhez. Próbáld ki, hogy adsz neki tápszert vagy hígabbra csináld a tejpépet és azt cumiból, hátha így jobban rákapna az ízekre. Próbáljatok valami gyümölcsös tejpépet, vagy vaníliásat. Írod, hogy ha ti esztek akkor megjön a kedve. Lehet hülyeség, de azért próbáld ki hátha bejön. Egyél te is az ő kajájából és ha látja, hogy te is eszel érdekelni fogja és lehet jobban enne ő is. Jobb ötletem sajnos nincs. Remélem tudnak majd neked tanácsot adni a válaszolók.

Nekem elég bizarrnak tűnik ez a dolog... főleg, hogy a gyerekorvos nem mond rá semmit... szerintem nem kéne annyival elintézni, hogy biztos a foga miatt meg hasonlók. Lehet jobb lenne ha kikérnéd egy másik gyerekorvos véleményét is.

2010. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem váltottál még ki nála egy étkezést sem? Próbáltál neki főzni külön? Szerintem már abból is kaphat amit ti esztek, persze nem horror kajákra gondolok. Lehet nem izlik neki az üveges. Lányom pont ellentetje, csak az üveges kaját eszi meg, 2 foga van, a darabosat nem fogadja el még. Hát én azért 4 hónap nem evést nem fognék a fogzásra. Sokat cicizik? Nem lehet, hogy evések előtt sokat teázik, esetleg cicizik és ezért nem éhes?
2010. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem ciciztetem evés előtt. De egyszerűen nem kell neki. Csak vizet iszik napközben de épphogy csak néhány kortyot. Vettem neki üveges kaját, illetve én magam is csináltam. Mindig külön főzök neki, és bébiüvegekbe teszem, hogy lássam, kb. mennyit evett. De naiv vagyok, mert néhány kanállal eszik csak, így az egész üveghez képest ez elhanyagolható mennyiség. Nagyon aggaszt a dolog. A védőnő mondta egyébként, meg azt is, hogy minden gyerek más és más, ezért ne aggódjak. Én meg irigykedve olvasom, hogy másnak a 8 hós gyereke már egy egész üveggel megeszik. Nálunk meg rémálom minden étkezés. És az az érdekes, hogy mondjuk három kanál főzelék után, mikor elege van jelzi, és ha nem adok neki cicit akkor sem jelzi, hogy azért még éhes lenne.
2010. jan. 22. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ucsó vagyok, hány óránként eszik, még az jutott eszembe, hogy talán túl sűrűn eteted..
2010. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű :). Az én kislányom sokáig nem ette meg az üveges ételt csak amit én főztem. Hát gondoltam egyik baba ilyen a másik olyan. Örültem hogy az én főztömet választotta. Aztán rájöttem hogy pont az üveg miatt nem eszi meg. Ha kitettem tányérba simán megette. Látta hogy mi is tányérból eszünk és az ellen tiltakozott valójában hogy neki miért nem lehet tányérból ennie. Aztán kb. 10-11 hónapos lehetett amikor egyszercsak elkezdett nem enni viszont ha mi ettünk rögtön jött. Ez mint később megtudtam sok anyukánál zajlott így hogy egyik-napról a másikra kezdte el enni amit mi. Ilyenkor már nagyon fejlett az értelmük és kiszúrja ha az ő tányérjába más van. Ő is azt szeretné enni amit anya és apa és velük. Kislányom csak velünk eszik, úgyhogy mi mindig együtt reggelizünk, ebédelünk, vacsorázunk, úgy sosem működött hogy megetetem a gyereket utána eszek én. Mondjuk ezt nem is bánom annyira. Mára (14 hónapos) odáig jutottunk hogy már a baba tányér villa se jó neki hanem ő is olyan fénylős villával akar enni, fehér tányérból. Biztos a legtöbb gyereket elvarázsolja a békás tányér meg a színes kanál, de az enyémnek mindig az kell amiből mi eszünk és az amit mi eszünk. Már az etetőszékben is folyamatosan feláll úgyhogy az sincs már messze hogy ő is széken (majd szerzünk vmi magasítót) akarjon ülni velünk. Szóval szerintem a Te gyereked is hasonló lehet.

Vannak persze trükkök. Hogy ne legyen olyan drasztikus az átállás a normál kajára én például mindig tettem a tányéromból a főzelékből egy-egy kanállal és onnan ettem a picit. Így azt hitte én is azt hiszem. De nem lesz gond hidd el csak tartsd be itt is az egyszerre csak egy új elvet.

Tetszik nem példakép vagy :) és hasonlítani akar Rád :).

2010. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én 11 hósom 7650g. Van olyan nap, hogy tápszeren kívül semmi mást nem hajlandó enni de abból is keveset, kb. 120-150ml-t. Ő általában szépen eszi a főzeléket (üveges de nem abból kapja) meg a gyümit de csak fél üveggel vagy annyit sem. Ugyanazt csinálja mint a tiéd. Egyszerűen kiveri a kanalat a kezemből, csóválja a fejét, hogy nem és újabban ütögeti a fejét a kezével. Sajnos most beteg így még fogyott is szerintem mert egyáltalán nem akar enni, inni is nehezen.

Nekem azt mondta a doki, hogy akkor egyen amikor mi és nyugodtan eheti azt amit mi. Ha olyat eszünk amit végképp nem kaphat akkor is üljön ott velünk és tegyek neki kis kenyér falatkákat had egyen Ő egyedül. Persze ez úgy néz ki, hogy mindegyiket belegyömöszöli a szájába utána kiveszi és visszateszi vagy ledobja a földre. Szóval nem eszi meg csak játszik vele. Mindegy, próbálkozom csak a türelem fogy. Egyszer csak fog már enni!

2010. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Napközben megszüntettem a cicizést, és így már hajlandó 50 g-100 g-ig enni. Nem tudom más ilyen korú gyermeke mennyit eszik egy alkalommal, de nálunk ez nagy fejlődés, mert eddig két kanál után kilökte a kezemből a kanalat :-) Remélem elkezd majd hízni is a kis drága :-)
2010. jan. 31. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!