Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekdokink szerint az 5,5...

A gyerekdokink szerint az 5,5 honapos babam ranezesre verszegeny. Most mit tegyek, tehetek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Gyerekdoki és ránézésre?????? Basszus! Küldjön el Benneteket laborba, ne ránézegessen! Téged csak felidegesít vele és kész. Kérj tőle beutalót a laborba és akkor majd kiderül. Az eszem megáll. (bocsi a kitörésért)
2010. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

El kell vinni vérvételre, az kimutatja. Ha tényleg vérszegény, kap gyógyszert, és az helyre teszi a vérképét. Ezért ne aggódj.

2010. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, akkor a dokinak kellett volna vérvételt javasolnia. Mert ha az, akkor ő mondja meg, hogy hogyan tovább, milyen gyógyszert kaphat a baba. Ha meg nem az, akkor feleslegesen minek aggódj ezen is.
2010. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Ha komolyan aggódik a doki, miért nem ad beutalót???

Amúgy nem is biztos, hogy vérszegény, vannak sápadtka babák is...

2010. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk anno fordítva történt a dolog.Én kértem vérképet, mert sokat ivott a babám, a gyerekorvos, meg szinte le idiótázott, stb, de én erősködtem.Elvittem, sajna a doki kapta meg az eredményt nem én, szerinte minden OK volt, majd 2 hónapra rá kórházba kerűltünk, mert kiderűlt ITP-s(vérzékeny)a kisfiam, ami már az augusztusi vérképén látszott, ami ugye tökéletes volt a doki szerint.Sajnos azóta is 2 hetente hordjuk klinikára és szteroiddal kezelik.

Csak azért írtam le a mi történetünk, hogy , ha Te is kételkedsz, akkor lépj és saját szemeddel győződj meg az eredményről.

Én sajnos hittem akkor a dokinak:(

2010. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt javasolta, hogy surgosen kezdjem el a hozzataplalast. Naponta min. 250 ml fozelek adasat kerte. Kerdem en, hogy az eddig csak anyatejes babamnak hogy adjak ekkora adagot? Es ezaltal rendezodhet a verszegenysege?

Koszi a valaszokat! Azt hiszem mindenkepp kerek egy verkepvizsgalatra szolo beutalot.

2010. jan. 22. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Sztem a napi 250ml főzeléktől nem fog rendeződni a vérképe.Honnan szedte?Ha valóban vérszegény,akkor arra vagy vasat kap,vagy egyéb vérképzőt,én a helyedben kierőszakolnék egy laborbeutalót.Mert az sem mindegy,h mennyire vérszegény.

Ha az evéstől elmúlna a vérszegénység,akkor nem kéne annyi embernek esetleg egy életen át küszködnie vele.(Mint pl nekem.Most sürgősen rendezni kellett a hemoglobinomat,úgyh hetek óta vastablettát szedek,és injekciókra járok.)

2010. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Neki is ránézésre mondta meg a doki, de ő egyből küldött vérvételre. Igaz "csak" vashiányos, de erre is már 4hónapja szednie kell a vascseppeket. AZóta már többször is voltunk vérvételen. Tényleg ne hagyd annyiban, mert ez nem játék. Nem is értem az orvost, miért nem cselekszik...
2010. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!