Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néhány hetes babának milyen...

Néhány hetes babának milyen hőmérsékletű vizet adtok inni?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, szoba hőmérsékletű vagy testhőmérsékletű legyen?
2010. jan. 21. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
szoba,de minek neki víz?
2010. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Normál, szobahőmérsékletűt.


Bocs, ez már nem a kérdezőnek szól. De elég nagy marhaság az a kérdés, hogy "minek neki víz????"

Ezt biztos megint egy szakirodalmat túlolvasott akárki írta. Azt írják néhány helyen ugyanis, hogy a gyereknek, ha szopik, akkor nem kell külön inni adni, mert a tej első része hígabb, ami az ivást helyettesíti.

Nos nem vagyok egyedül ezzel a tapasztalatommal asszem, hogy ez egyszerűen nem igaz, vagy legalábbis nem minden esetben! Nekem mindegyik gyerekemnél igenis szomjasak voltak, és nagyon szívesen elfogadták a folyadékot. Igaz nem sokat, de határozottan jobban voltak tőle, ha időnként kaptak külön inni.

Aki meg tápszerezik, annak meg pláne kell inni adni!

2010. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szobahőmérsékletűt.
2010. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

nem, nem vagyok szakirodalmat túlolvasott akárki, édesanya vagyok, veled ellentétben nem primitív...

nem kell külön itatni, mivel nincs 35-40fok, akármilyen hihetetlen január van.

sőőőőt! elárulok 1 dolgot, ami gondolom számodra elképzelhetetlen: még a tápszeres babákat sem kell külön itatni, csak abban az esetben, hha nyár van, meleg van, tehát mi felnőttek is többet innánk. a tápszert ugyanis bármilyen hihetetlen vízzel keszítik, az anyatejet gondolom nem kell bemutatni.

2010. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoba hőmérsékletűt!A testhőmérsékletű már melegvíz!
2010. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismét egy topic, ahol egyesek összevesznek.... Itt a legjobb példa arra, hogy ahány ház, annyi szokás. Az egyik orvos és védőnő ezt mondja, a másik pedig mást. Nálunk például a védőnő és a doki is mást mond, így pár dologban magamra vagyok utalva, hogy hogyan csinálom.

Az én babim például kezdettől fogva tápszeres és anyatejes, és mivel a tápszer megfogta, elég hamar adtam neki kamillateát, előfordult, hogy csak vizet. A tea is csak egy ideig meleg, aztán szobahőmérsékletűre kihűlt, és úgy adtam neki apránként, az etetések között. A vizet szintén szobahőmérsékleten. Ja, és nem nyáron született, hanem szeptemberben.

Szóval rohadtul nem attól függ, adok-e a gyereknek inni külön vagy sem, hogy milyen évszak van!!! Kell neki vagy nem? Ez a lényeg!!!

Banyuci

2010. jan. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

És ha mondjuk panelben lakik valaki, ahol 24-26 fok is van, és tudva levőleg ott nagyon száraz a levegő??? Persze, hogy megkínálnám vízzel a babát. Ha nem kell neki, úgy sem iszik.

Amúgy szobahőmérsékletű.

2010. jan. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tápszeres baba, ráadásul refluxosoknak való sűrű tápszert kap. Plusz panelban lakunk, ahol lecsavart fűtésnél is 25 fok van és a páratartalom is csak 20%. Sokszor evés helyett is csak inna szegény.
2010. jan. 23. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!