Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy-két kérdés? Ma kezdtük a...

Egy-két kérdés? Ma kezdtük a hozzátáplálást.

Figyelt kérdés
A doki azt mondta, 3 napig almalé(10-20-30 gr)a 4. napon alma pép.Na de mennyi? Majd 6 nap után 6 nap répa,rögtön a pép.Utána 6 napig alma-répa-alma-répa...és utána?Hogyan folytassuk?És a tápszer ugyan úgy megy ahogy eddig?3-4 óránként?
2010. jan. 21. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem vettem ennyire szigorúan annó a kostólgatást, hogy 6 napig csak ugyanazt etessem vele.... én 2 napig adtam mindig ugyanazt, utána váltottam másra, eleinte csak gyümipépeket adtam. Mennyiségre szerintem ne csinálj még sokat a babának, úgysem fog sokat enni belőle. Igaz én üveges babakajákkal kezdtem, kezdetben elfogyott a negyede, később persze több. A tápszert meg még minden étkezésre adnod kell. Előtte a kostólgatás, mikor már nem kéri a baba a pépet, akkor megkinálod tápszerrel. Mikor már nem kéri a tápszert evés után, akkor váltottál ki egy étkezést. 4 hósan kezdtem hozzátáplálni, adtam neki sütőtököt, almát, őszibarackot, banánt, később főzelékeket.
2010. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, először az alma levét adjad neki. Kezd először egy mokkáskanállal, aztán naponta emelheted apránként az adagot. Nézd mennyire tetszik neki, eleinte úgyis csak nézegeti a kanalat és valószínüleg az egész visszafolyik a szájából. Szóval csak lassan és türelmesen ismertesd meg a dologgal. Aztán lehet, hogy hamar ráérez és nyitogatja majd a száját érte. Ha nem akkor sincs gond, a lényeg a türelem.

Ált. az a "szabály", hogy egyféle ételt kb 3-5 napig adjad, figyeld, hogy nem okoz-e nála hasfájást, kiütést stb... Mondjuk ez az almánál, répánál szinte esélytelen, de pl. az alma foghatja a székletét.

Ha nincs semmi gond és ő is szívesen elfogadja, akkor mehet. Ha egy tápszerezést akarsz ezzel kiváltani(gondolom ezért mondták) akkor a tápi előtt adjad neki, utánna a megszokott adagot eleinte ugyanúgy meg fogja inni. Aztán, ha már rákapott és a pépekből többet is megeszik, akkor már kevesebb tápit fog kérni, vagy kevesebbet adsz neki.

Szerintem nagyon grammozgatni kár, de ez csak az én véleményem.

Később ahogy túl vagytok a levek kóstolgatásán és nyitott a bébi:jöhetnek a pürék, először magukban, utánna keverve, de akkor sincs semmi ha rögtön kevered őket. Eleinte alma, burgonya, répa.

Ajánlom, hogy keress a neten rá, sok helyen megtalálod, hogy mikor milyen gyümi és zöldség adható.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

Üdv.

2010. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :).
2010. jan. 21. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!