Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ciki, ha az ember...

Miért ciki, ha az ember naponta viszi sétálni a babáját?

Figyelt kérdés

Minden nap kimegyünk 4,5 hónapos gyerkőcömmel, ha az idő is engedi.Az anyukák, akik egyedül mennek hazafelé a boltból, postáról mindig megjegyzéseket tesznek.(Már megint tolod azt a szegény gyereket?Mi van?Megint km hiányod van?Meg hasonlók.)Főleg egy olyan anyuka szólogat be, aki mindig panaszkodik, hogy nem bír a gyerekkel, nem alszanak egész éjszaka.

Nem vagyok kötekedő fajta, így soha nem szóltam vissza semmi rosszat.Nem is jut eszembe semmi frappáns.Most kezd nálam betelni a pohár.Tegnap már az utcára sem toltam ki, csak itt az udvaron voltunk.

Tényleg ennyire gáz, hogy mi naponta levegőzünk?


2010. jan. 21. 12:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én babó előtt is utáltam a telet, nem akaródzott kimenni. Most is ritkán megyünk, hogy lvegőzzön állunk az ablakban, és nézelődik.

Ha ki kell menni, mert ki kell, akkor meg megyünk egy jó nagy kört. Bezzeg nyáron, ahogy enyhül a hőség, nem tűz a nap, rodeózunk, fel és alá, és épp a fürdés idejére haza is érünk, néha jól beárnyékolva, lengén felöltöztetve a gyerek, napvédelemről gondoskodva is kimentünk, ha másért nem anyának egy fagyiért:) a távolabbi cukihoz, vagy csak jókat sétálunk tavasszal egész nap, meg az ősz szépes részein.

Akik ilyen időben kimennek, nekik jóóóó, nem savanyodnak bele az otthonba, élvezd a sétákat, a többi savanyút meg hagyd a levükben.....

2010. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Ha van energiám hozzá, én napi 2x is leviszem, de egyszer legalább. Kell neki a levegő, meg a tér, a változatos környezet. Azért a lakásban egész nap, az nem ugyanaz.

Max ha nagyon zord az idő, fúj a szél,vagy eső van, akkor nem megyünk. Még havazásban is simán leviszem.

Mondjuk az én fiam már 20 hónapos és estére már tiszta dili, ha egy nap valamiért nem tudunk kimenni.

2010. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Hát akkor megyünk.Mindjárt kész az ebéd, és indulunk.Köszi csajok:)
2010. jan. 21. 13:17
 14/24 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki!Sőt,a babának nagyon is fontos,hogy minden nap legyen kicsit friss levegőn.Ha az nem túl rossz az idő.Az a beszólogatós anyuka,háát...nem lehet egy nagy észlény,talán nem csoda,ha a saját gyermekeivel sem tud mit kezdeni...

Ha legközelebb is azzal jön,hogy minek sétáltatod a gyermeked,akkor csak annyit mondj neki,hogy azért,mert így egészséges!Mondhatod neki azt is,hogy ha az ő gyerekei is szívnának minden nap egy kis friss levegőt,akkor könnyebben aludnának éjszaka.Jó kérdés az is,hogy:"Te sosem sétáltál a gyerekeddel?"Vagy csak mondd azt ,hogy "neked is szép napot.."aztán siess tovább.Ilyesmi visszaszólásokkal elég jól le lehet rázni az ilyen embereket.Amúgy az is elképzelhető,hogy csak szeretnének kicsit szóba elegyedni veled,beszélgetni,csak rosszul kezdenek hozzá,mert normális hozzászólás sajnos nem jut eszükbe.Sokan vannak ilyenek.

2010. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha nem vinnéd ki minden nap, az lenne a baj. Kell nekik az oxigén, attól jobban is alszanak.
2010. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
falun laksz?én igen,itt kertes házak vannak és gondolom csak kiteszik a gyereket az udvarra az anyukák vagy én nem tudom,de szinte csak én tologatom a gyereket.pedig rengeteg a kisbabás.de engem nem cseszeget senki,sőt.de ha cseszegetnének is,akkor megyek sétálni naponta.kell a mozgás nekem is,kell neki a társaság,hogy embereket,állatokat autót,motort lásson.hogy figyeljen.ezt az udvaron,vagy az ablakba nem tudom neki megadni.ha már akkora lesz,hogy kint játszhat az udvaron,sétálni akkor is megyünk.
2010. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
de ismered ezeket az anyukákat, vagy idegenek szólogatnak be?!
2010. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
amellett, hogy kell a gyereknek a levegő, az is fontos, hogy ne csak a 4 falat lássa folyton maga körül, úja hangokat halljon. Neked is fontos minden nap kimozdulni és ha szívesen mégy, akkor menj, ne törődj senkivel. nekem is be szoktak szólni, hogy na megint sétáltok, á, nem a maratonra gyúrunk! nem kell velük foglalkozni. a te gyereked egészséges lesz ez a lényeg.
2010. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én 16 hónapja szinte minden nap kimegyek a fiammal vagy az udvarra, vagy a boltba, mikor hova. Az anyukáknak is kell a levegő, a mozgás, és nem utolsó sorban a gyereknek. Bár az öltözködés nálunk rémálom, de akkor is megyünk, mert ha már nyílik az ajtó akkor jön a nagy mosoly:)
2010. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez lenne a normális,hogy minden nap elvinné mindenki sétálni/levegőzni a babáját.

Ha nagy hó van és itthon van apa,itthon hagyom vele,de látom,hogy akkor nem bír magával,neki is kell a jó levegő

2010. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!