Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a 3 hónapos...

Miért van az, hogy a 3 hónapos kisfiam nagyon sír ha az apukája felveszi?

Figyelt kérdés
Mikor megszületett, akkor az apuka elköltözött tőlünk, hetente jön látogatni. Hétvégén járunk rokonokhoz, ott ölelgetik, de mostanában van olyan, hogy másnál is keservesen sír, de nálam megnyugszik.
2010. jan. 21. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam jövő héten 4 hónapos, ugyanezt csinálja, igaz apával nem, meg velem de ha más hozzászól, vagy felveszi megy kb 10 percig a hiszti aztán utána minden rendben. Az, hogy nálunk édesanyáknál megnyugszik természetes, mi vagyunk velük a legtöbbet, mi vigyázunk rá stb. Szerintem kevés neki a heti 1 látogatás apától és nem szokta meg nem gondolod?
2010. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A heti egy látogatástól Ő még nem ismeri fel! Neki olyan mintha egy vadidegennél lenne. Neki csak te vagy az egyetlen biztos pont, nálad érzi magát biztonságban!

Amúgy sajnálom, hogy egyedül maradtál a manókával.

2010. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is kevés a heti egy nap 2 órás látogatás, de nem tud sűrűbben jönni. És nekem kellemetlen, hogy ordít nála, apa meg próbálja nyugtatni, mondja neki h ő az apja...de ehhez szerintem még nagyon kicsi. Apa meg csúnyán néz rám...Mit lehet tenni ilyenkor?
2010. jan. 21. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk is ugyan ez van.Mindenki dolgozik egész nap,héten és egyszer-egyszer beugranak a nagyszülők,keresztszülők.Ez nekik-babáknak-nagyon kevés.Én úgy oldottam meg a helyzetet, hogy rögtön nem adom a kezükbe, hanem szépen közelítünk hozzájuk mindig egy kicsit.A Manóm nagyon megnézi őket és amikor látom hogy már mosolyog az "idegenre" odaadom a kezébe.Ez nem tuti bevált módszer, de náliunk az esetek 70%-ban bejött.

3,5 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


ez egy 2természetes" jelenség, általában 3 hónapos korukig mindenki érdekes, meg minden arc "új",lehet ismerkedni velük. Utána meg ahogy érik a kis idegrendszere, rájön, hogy "hoppá, ez itt nem anyu! anyuciiit akarom!" A másik meg hogy heti egy alkalommal látja az apja, ne csodálkozzon, hogy nála is sír , és ne nézzen rád csúnyán, mert ennek nem Te vagy az oka!!

2010. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már elnézést,de mi az,hogy apa meg csúnyán néz?

Akkor nézzen csúnyán,ha nap mint nap foglalkozik a gyerekkel.

Azért van,mert ő vadidegen a babának.Ezen csodálkozik?

2010. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
csúnyán néz, miután elköltözött, ahogy megszületett a baba? hát menjen a francba, és nézzen ott csúnyán. amúgy meg az én babám senkitől nem tűri hogy felvegye, aki nem az apja vagy én, egyből üvölteni kezd, pedig már 13 hós.
2010. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam kb 15 hónapos korában még az anyósomtól is sírva fakadt, amikor hetente egyszer találkoztak. Most már kezd megbékélni vele, 17 hónaposan.

Van egy kolléganőm, aki nagyon szereti a gyerekeket. A fiamnak is egyből neki esett, hogy megdögönnyözze, és erre persze sírva fakadt. Aztán megnyugodott, látta, hogy Ő barát. Kis idő elteltével már a karjaiban rötyögött a fiam. Szerintem a Ti estekben is az lenne a jó, hogy szép lassan közeledjen a baba felé. Beszéljen hozzá először messziről és menjen lassan közel. Ha esetleg egy mosoly is kijön a babából, akkor is csak szép lassan vegye fel. A két órából lehet, hogy egyet azztal kell majd töltenie, hogy megbarátkozzon vele a fia, de legalább a másik egy óra már mosolygósan telik.

2010. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!