Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van-e általános elv arra,...

Van-e általános elv arra, hogyan kell egy babát öltöztetni kinti sétához és otthon egy felnőtthöz képest?

Figyelt kérdés
Nem igazán hiszek a "plusz egy réteg"-ben. Kisbabám áprilisban született. Mi legyen rajta éjszaka télen és nyáron? Mikor és meddig kell rá pl. sapka? Fűtési szezonban 20, nyáron 23-24 fok van a szobában.
2008. aug. 10. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A mi dokibácsink, aki 40 éve van a pályán azt mondta, hogy sapkát, zoknit csak akkor húzzunk a babára, ha mi magunk is veszünk fel. A baba tarkóján érzed, hogy hideg, vagy meleg. Amennyiben fázik a babád a bőre is márványos lesz, ha melege van izzad. Csak figyelned kell a kicsikédet és választ kapsz a babádtól a kérdésedre!
2008. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A dokinénik és a védőnőnk is egybehangzóan azt mondta, hogy a babának azon a hőmérsékleten a legjobb amilyenben a szülei vannak. Mi panelban lakunk, a kislányunk is áprilisi. Én éjjelre most csak egy badyt szoktam ráadni és zoknit, mert mindíg lerugja a takarót magáról a drágám. Éjjel 23-24 fok van a szobában. Nappal 25-26 és akkor is így öltöztetem. Ha hűvösebb van, akkor is éjjelre vagy bady de akkor plusz hálózsák, vagy rugi. Sapit én csak kinnt adok rá ha erősen fúj a szél. Én sem hiszek a több rétegben, és nem szeretném túlöltöztetni sem. Hogy télen mit adok rá még nem tudom, mert idén szigetelték a házunkat, és valószínűleg még melegebb lesz mint eddig volt. De az tuti, hogy sapiban sosem fogom altatni, hisz nekünk felnőtteknek sem esne jól, ha sapiban kéne aludnunk. Viszont én is kíváncsi vagyok hogy mások mit tanácsolnak. Azért remélem tudtam segíteni. Üdv: T.
2008. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A plusz egy réteget azért szokták mondani mert a baba még egyhelyben van és nem mozog mint mi. De ez is inkább hidegebb időben alkalmazandó. Melegben ugyanúgy kell mint mi, legalább is így olvastam vhol. Ha meg már mozog a pici, tehát jár akkor már szerintem elég rá annyi mint rajtunk van. Én szerintem mindig picit túl szoktam öltöztetni. De mindig ellenőrzöm a tarkóját, hátát és ha kellemes meleg akkor jó neki, ha izzadt akkor egy réteg le. Vagy ha nem vagyok biztos benne akkor viszek magammal mindig egy plusz réteget és ráadom ha úgy érzem a picin hogy fázik. Vagy most nyáron ilyen változó időben én mindig rakok be egy váltás hosszú ruhát alulra felülre, soha nem lehet tudni estére, délutánra hogy hül le az idő.

Sapkát szeles időben javallott. Egyébként én úgy gondolom hogy a babát nem zavarja ha sapiban alszik. De babakocsiban melegben nem kell, de ha kivesszük jobb ha van rajta. Nap ellen is, szél ellen is. Hidegbe meg muszáj hogy legyen rajta sapi.

Nagyon kell vigyázni a fülükkel mert nagyon érzékeny.

Altatni ilyen melegben elég a body, de ha kitakarózik jobb rá egy vékony hosszú naci, meg zokni. Télen én egy bodyt meg egy rugit adtam rá éjjelre. De itt is ha kitakarózós jobb inkább kicsit melegebben öltöztetni, mert hát mikor alszunk ugye egyhelyben vagyunk.

2008. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!NEkem még csak egy hónapos igaz a babám,ilyenkor még nagyon fázékonyak...most nekem hosszú ujjú badyban alszik,így érzi jól magát,ha kívánja adok rá egy vékonyhálózsákot.Betakarni mindig betakarom ha nagyon meleg van csak egy pelussal is de azt figyeltük meg olyan mintha így lenne biztonságérzete-körülöleli a takaró...

Nekem azt mondta a drnénink,hogy zokni mindig kell rá,mert a vérkeringése még nem az igazi,de sapi csak kint kell rá.Főleg a füle miatt ,mert nagyon érzékeny nekik,meg a napsütés miatt...igaz mi ilyenkor ki sem visszük..bár a tied már kicsit nagyobb,de akkor is nagyon meleg van kint..Télen sem hiszem,hogy nálunk túl lesz öltöztetve m,mert panelban a tetőn jó meleg van..meg most is.Szval ez sztem szitu függő ki, hogy él...

2008. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nagymamám azt mondta, mindig csak egy réteggel adj rá többet hűvösben mint magadra veszel. Nyáron kánikulában akár pelusban is lehet.
2008. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálom összefoglalni: melegben kint és bent is ugyanúgy, mint a felnőttet, hűvösben +1 réteg és zokni (egyébként sosem hideg a kis lába, inkább izzad). Sapka csak kint, ha fúj a szél (a nap sosem éri direktben a fejét, mindig úgy fordulunk a kocsival). Éjszaka szerintem minden baba kitakarózik, ezért inkább vékony rugi v. hálózsák, body csak extrém melegben.

De azért látom, még a dokik sem egységesek a kérdésben..:)

Köszönöm a válaszokat!

2008. aug. 11. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!