Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Dokinőnk szerint fogzás, de...

A Dokinőnk szerint fogzás, de engem már aggaszt. Vélemények? Részletek lent. (bocsi, kicsit hosszú)

Figyelt kérdés
Sziasztok. A fiam most 4 és fél hónapos. Kb. három hete vizes hasmenése volt és hőemelkedése, valamint csalánkiütései. Láza csak egy este volt, de a hőemelkedés szinte állandó. Elvittem orvoshoz, azt mondta jön a foga. Ezzel egyet is értek, mert patakokban folyik a nyála és még a ruhát is lerágja magáról. Azóta a hasmenés elmúlt és hőemelkedése is ritkán van, de a kiütések még mindig megvannak. Voltunk közben tanácsadáson is, a dokinő szerint a foga. A csalánkiütésre azt mondta, hogy valami kiüti, elmúlik. /Mert magamtól nem jöttem rá :S - kicsit lekezelő/ Ráadásul mióta ez van, éjszakánként többször (4-5 alkalom) felébred, pedig eddig este kilenckor elaludt és reggel hét körül ébredt. Úgy látom, hogy a hasa fájhat. Gondoltam a hozzátáplálás miatt valamelyik ételre lehet allergiás, de akkor is voltak kiütések, ha csak tápszert kapott egész nap. Lehet tejallergia úgy, hogy eddig nem volt (5 hetes kora óta tápszeres)? A doki miért állítja, hogy nem az minden vizsgálat nélkül? Vagy ez tényleg lehet ilyen hosszú ideig a fogától? Szerintetek? Mostmár lassan egy hónapja így van. Nagyon aggódok és őszintén szólva kezdek lemerülni is... Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 21. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom 3,5hónaposan kezdte a tüneteket produkálni(9hónaposan jött ki az eslő foga), szinte megegyezett a tietekével. Én elvittem homeós orvoshoz, rengeteget segített a kapott szer. Válassz te is a tünetek alapján, sok helyen olvashatsz róla, remélem hamar megoldódik a probléma. Kitartás!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. jan. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, ez azért megnyugtató. A problémám még az, hogy nála a kiütések a fején, a tarkóján, az arcán és néha a hasán, hátán, lábán vannak. Lehet, hogy hülyén hangzik, de olyan, mintha alvás alatt jönne ki és mikor felébred, legtöbbször elmúlik. Egyszerűen nem bírok rájönni mitől...
2010. jan. 21. 07:18
 3/7 anonim ***** válasza:
A kiütéseket egy bőrgyógyásznak mutasd meg ha a dokid nem "akar" vele normálisan foglalkozni... Nincs túl melegen öltöztetve alváshoz? Még attól is lehet.
2010. jan. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek! Simán lehet, hogy meleg kiütése van. Leizzad álmában és attól lesznek pöttyei. Lányomnak a nyári 40 fokban ki is jöttek szépen :(
2010. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia.Lányom is ennyi idős és pont ezeket produkálja,mint a fiad.Nálunk ez a fogzás miatt van,a kiütések is tünetek lehetnek,nálunk a nemi szervén és a mellkasán jelentkezett,az egyik könyökén meg ekcéma gyanús foltocska.Kenőcsöt kaptunk.Ínyére meg ecsetelőt.
2010. jan. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Lehet tejallergia úgy, hogy eddig nem volt (5 hetes kora óta tápszeres)?"Csak erre válaszolnék:bizony lehet.A tejfehérje allergia nem azonnal jelentkezik,sokszor hónapokkal a tejjel való első találkozás után.Nekem van olyan barátnőm,akinek a kisfián 3 évesen jött ki.És a tünetei között a kiütések és emésztési problémák is szerepelnek.Kérdez rá a dokinál-ő küldhet allergiavizsgálatra-,legfeljebb kiderül,h nem allergiás.
2010. jan. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én bótor, arra nem is gondoltam, hogy a tünetek okai különbözőek lehetnek. A melegkiütés lehetséges, mert amit talál a kiságyban, azt a fejére húzza simán, sokszor leizzadva ébred. Erre figyelek! :D Mégegyszer ezer hála!
2010. jan. 21. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!