Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláskor kell vizet...

Hozzátápláláskor kell vizet is adni a babának?

Figyelt kérdés

Most kezdtük el 4.5 hós babámmal a hozzátáplálást, mert már nem elég neki a tejem. Kérdésem az, hogy a szilárd étel (almapüré, barackpüré, tejpép)mellé nincs-e szüksége a babának forralt vízre, hiszen kevesebb folyadékhoz jut így.

Köszönöm előre is!


2010. jan. 20. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát anyatejes babáknál azt szokták mondani, hogy nem kell, mert az anyatej szomjoltó is (persze ha van elég tej). Lányom tápszeres, én adtam neki, főleg mikor már főzeléket is evett.
2010. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ilyeneket adsz neki, utána mindig kínáld meg vízzel!
2010. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

De bizony, hogy szüksége van vízre! Mint minden élőlénynek ezen a földön!


Sőt, nyári babáknak, akik a hőségbe, a 30-40C-ba születnek bele, már akkor is adni kell vizet, amikor még csak szopiznak!!! Hiszen náluk is van folyadékvesztés a meleg miatt, és nagyon könnyen kiszáradhatnak.


Azok, akik most nekiállnának hangoztatni, hogy a babának csak anyatejet kell kapnia, elmondanám, hogy már a kórházban szoktak a kicsiknek cukros vizet adni a csecsemősök (amit én magam nem tartok egy túl szerencsés dolognak), tehát álszentség azt mondani, hogy a víz nem való egy csecsemőnek. Mindig is kaptak vizet a csecsemők, és a mostani vízellenesség csak egy ostoba divathóbort. Ha nyáron csak anyatejjel akarjuk fedezni a folyadékbevitelt, akkor a baba sokkal többet fog bukni, és hasfájósabb is lesz. (Arról nem is szólva, hogy igenis érezze magát mindenki rosszul, aki a babájának nem ad inni, ő viszont literszám issza a jó hideg üdítőket a nagy melegben...)


4-5 hónapos korban én már babáknak való gyümölcslevekkel itattam a kisfiamat, plusz édeskömény teával, amit pici szőlőcukorral, később mézzel édesítettem (és nem lett allergiás a virágporra, semmi baja sem lett tőle).

2010. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor most én is kérdezek, bocsi h idepofátlankodom.

Mi ma kezdtük a hozzátáplálást tápszeres babámnál. Alma levét adtam neki. Holnap már almapürét szándékozom. Akkor így nézne ki a menet?

Almapüré - tápszer- és ha a tápit megitta akkor rögtön adjak neki vizet? Így érted?

2010. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ucsónak, nem rögtön, tápszerre nem biztos, hogy szomjas lesz. Később add neki.
2010. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ok, köszi és bocs h idepofétlankodtam
2010. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még annyit az előttem szólókhoz, hogy ha nem fogadja el a baba, akkor is kitartóan kínálgasd. Nem kell, hogy sokat igyon, elég egy-egy korty az elején.

Az én kisfiam 14 hónapos, még szopizik, mellette nagyon keveset iszik. Eddig nem nagyon izgatott, de elkapott egy hasmenéses vírust, és agyonaggódtam magam, nem szárad-e ki.ű

Egyébként a gyümölcsöknél még nem biztos, hogy szomjas lesz, de a főzeléknél igen.

2010. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!