Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláskor kezdetekor,...

Hozzátápláláskor kezdetekor, gyümölcs bevezetésénél hány nap után adtatok annyit a babának amennyi szívesen megvett?

Figyelt kérdés
másfél hete kezdtük a kóstoltatást,a 2.gyümölcsnél a baracknál tartunk.azt veszem észre a babámon,hogy a 3. napon szívesen enne többet belőle,tápszert tízóraikor alig akarja elfogadni nem is eszik belőle csak a megszokott mennyiség felét.lehetséges hogy hamar váltaná ki az étkezéseket?nem merek neki sokat adni ügyelek a fokozatosságra.vagy hagyatkozzak a babámra?köszönöm előre is.
2010. nov. 21. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi, az almával és a barackkal kezdtünk, kb 2 hét után adtam neki annyit amennyit szeretett volna. Kisfiam kezdésenek is kb 1/2 barackot evett:) amit nagyon szeretet, csak figyelni kell rá, mert meghajtja ha sokat adok neki. Váltogattam neki azt almát és a barackot. Kb 1,5 barackot és almát is megevett. Akkor volt kb 4 hónapos. Kérdezetem a védőnőt, ő azt mondta, hogy 1-2 hét alatt, ha nem adok mást mellé, úgyis kijön, ha nem bírja a szervezete, amúgy pedig a babák még nem élvezetből eszenek, szóval csak addig eszik amíg éhes, uhogy adjak neki amennyit szeretne. Most 7 hónapos megállt 2 almánál és 2,5 baracknál. Persze minden baba más, nálunk ez vált be. Minden jót Nektek!
2010. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Attól függ, ki akarod-e váltani a tejet vagy sem. Ha igen, akkor 3-4 nap után nyugodtan adhatsz neki egy teljes adagot.
2010. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a harmadik napon már hagytam, hogy had egyen annyit a bevezetendő ételből, amennyit kíván. Utána mindig megkínáltam cicivel.
2010. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az eslő vagyok, amit a többiek is írtak, és én nem említette, hogy hozzátáplálsz vagy rendes étkezésnek adod. Nekem 4 hónapos korára már tápszeres volt teljesen, ezért nekem nem étkezés között, hanem helyett kapott gyümit. Többen adtak neki ahogy írták 3-4 nap után, én egy kicsit óvatosabb voltam.
2010. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.hozzátáplálok, a tizórait szeretném kiváltani teljesen
2010. nov. 21. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!