Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sorrendben adtok új...

Milyen sorrendben adtok új ételt hozzátápláláskor? 6 hónapos babának. Szopi van még a gyümölcs után? Mennyi idővel?

Figyelt kérdés
Én eddig barackot adtam neki, és rögtön utána szopizott, de még 5 óra elteltével is barackot bukott... Meg kóstolt paradicsomot, szilvát. Ha nem ízlik neki túlzottan az új, mennyi idővel később próbáljam újra? Másnap?
2010. aug. 24. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pár nap múlva próbáld újra gyümölcslevekkel (alma, barack, sütőtök), majd gyümölcspéppel, utána jöhetnek a zöldségek.

Paradicsomot és szilvát később adnék.

2010. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én így vezettem be: alma (utálta), őszi, sütőtök, sárgabarack, banán. Aztán zöldségek: krumpli (utálta), répa, tök, karalábé, spenót.


Az nálunk is megesett, hogy barackosat bukott jóval később, szerintem ez nem probléma.


Én a kanalas étel után azonnal szoptattam és evett, amennyit kért. Egy idő után már több alkalommal sem kért szopit, ekkor hagytuk el.

2010. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy paradicsomot 1 éves kor után szabad csak adni!
2010. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk: alma, őszibarack (imádja!), krumpli (kiköpi), körte, tejpép, kukoricakása, szilva volt a sorrend, most jön majd a répa, és ismét a krumpli, mivel gyümölcsből nehezen lesz főzelék:( 2 hete próbáltam utoljára almával, szemközt köpött vele.

evés után egy félórát legalább várok vele, utána kínálom csak meg cicivel. eddig még semmi nem jött vissza, igaz sosem volt bukós, talán 3x ha előfordult a 7 hónap alatt.

paradicsom szerintem is ráér még, különben sem túl jól variálható, nekem az is szempont. egyébként van több hozzátáplálós táblázatom is, az egyik a szilvát 18(!!!) hónapos kor után javasolja, a másik 4 hónapos kortól...

2010. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem sem a paradicsom, sem a szilva nem magamtól jutott, a védőnő javasolta... Köszi a tanácsokat!


Ő mindig is gyakran bukott. Büfi helyett..

2010. aug. 25. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!