Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy néz ki megint kezdődik....

Úgy néz ki megint kezdődik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez volt tegnap:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

A gyerekorvost nem érem el(más kérdésem is lett volna felé),a védőnőmet nem érem el.

Ismét mértem a lázát lázmérős cumival és halad felfelé megint.37.3!Pedig reggel már 36.5 volt és szépen átaludta az éjszakát,valamint reggel már gügyögött és nevetett is.Most éppen alszik.Fölébresszem és megmérjem végbélben a lázát vagy hagyjam aludni?Nem fog lázasan ébredni?Egy másik védőnőt sikerült elérni és ő a végbeleset mondta.A tegnapi hő szerinte hőemelkedés.Adjak neki ma is egy fél kúpot?Szegénynek nagyon fájt tegnap is.A ti babátok hogy viselte a kúp beadását?

Bocsi ha fárasztalak titeket,de nagyon félek már előre hogy megismétlődik a tegnapi nap.Előre is köszönöm azoknak akik szánnak rá időt és válaszolnak!


2010. jan. 20. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam is belázasodott annó a gyerek a 2 hóstól, aznap éjszaka ment fel a láza 38 fölé, akkor kapott kúpot, meg hűtőfürdőt, mert nehezen ment le neki. Másnap már semmi baja sem volt. 37.3 az még hőemelkedés, szerintem ne adj neki még semmit, 38 felett csillapisd. Ne ébreszd fel, de figyeld folyamatosan, hogy nehogy feljebb menjen neki.
2010. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jol van ok.Köszi a választ!

Olyan rossz itthon egyedül.Alig várom hazaérjen a férjem.Úgy félek így a manóval itthon lenni.Nagyon megnyugtat ha csak valakinek a sorait is olvashatom.

Tényleg köszi mégegyszer!

2010. jan. 20. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
biztos,hogy megbízható az a cumis lázmérő?én nem tudom ezért kérdem.38 foktól van láz a babáknál.én megmutatnám a dokinak,mert egyszer nekünk is volt ilyen,elmúlt a láz majd megint lázas lett állapot,ráadásul semmilyen más tünetei nem voltak,aztán kiderült hogy mandulagyulladása van.ha nem megy le a láza,mutasd meg dokinak.
2010. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A másik védőnő azt mondta hogy 2 napig tarthat ez az állapot.És találtam egy ilyet remélem ez megbízható:

* a végbélben mért hőmérséklet eléri vagy meghaladja a 38 °C-ot

* a szájban mért hőmérséklet eléri vagy meghaladja a 37,5 °C-ot

* a hónaljban mért hőmérséklet eléri vagy meghaladja a 37,2 °C-ot.

Ha fölébred akkor digitálissal is megmérem a végbelénél és majd eldől hogy adjak e neki kúpot.Remélem semmi gond.

Ja tegnap megnézte a torkát a doki,de nem mondta hogy be lenne gyulladva a mandulája.

2010. jan. 20. 11:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nyugodj meg, én is be voltam nagyon tojva, mikor lázas lett a lányom, remegtem az idegtől, első baba. Én megkértem anyukámat, hogy aludjon nálam, mikor kapta az oltást, igaz ő is megijedt, mikor felment a láza.
2010. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg. Ha alszik a babád ne ébreszd fel, hagyd aludni. És szerintem a legmegbízhatóbb ha a fenekében méred a lázát és nem a szájában lázmérős cumival. Ha fenekében mérve 38,5 (levonva 38) fokos lenne a hője, akkor adj neki fél kúpot. Nem lesz semmi baj. Tudom, hogy nagyon ijesztő a láz, és az ember ilyenkor annyira bizonytalan. Fel a fejjel.
2010. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Ha a 38 fokot (popsi 38,5) nem éri el a kicsi hőmérséklete, akkor ne adj neki semmit, mert addig a szintig nem kell csillapítani a lázát - merthogy nem is láz.

Én mindig homlokhőmérővel mértem, és úgy gondolom, hogy többet egyik hőmérő sem mutat, mint a valós állapot - esetleg kevesebbet, de ezzel nem riogatni akarlak.

Egyébként mindenkinél van olyan periódus a nap során, hogy 37 fölé emelkedik a hőmérséklete és az teljesen normális. Ha a kicsi nem nyűgös, vagy bágyadt, vagy szokatlan számodra, akkor nincs gond.

Én nagyon aggódós anyuka vagyok, és úgy gondolom, hogy téged is az fog megnyugtatni, hogy ha majd eléred a dokitokat, vagy a védőnőt.

Egyébként én megelőzésképpen minden kötelező oltás után adtam egy kis lázcsillapítót a kislányomnak, az orvos javaslatára. A 2 hós oltás után 1/2 kúpot, de a 3 hós oltástól kezdve mindig szirupot - Panadol Babyt.


Nyugodj meg, minden rendben lesz!!!

2010. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat!!!!!!!!!!!!

Most már nyugodtabb vagyok egyrészt mert alszik a kis csöppségem másrészt nektek köszönhetem!!!!!!

Azóta sikerül megmérnem megint a lázát és 36.8.Most vagy ennyire ingadozik a hője vagy ilyen rosszul mér a cumi.

Ha fölébred megmérem neki popsijába is.Biztos ami biztos.

Nagyon köszönöm lányok,jó volt olvasni a soraitokat!!!

És már a férjem is nemsokára itthon lesz végre és nem leszünk egyedül!!!:-))))))))))

KÖSZIIIIII!!!!!!!!!!

2010. jan. 20. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!