Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év alatti babátoknak külön...

1 év alatti babátoknak külön főztök, vagy azt eszi, amit ti?

Figyelt kérdés
6 hónapos kora óta (amióta hozzátáplálok) teljesen természetes számomra, hogy külön főzök neki. A védőnővel egyeztetek mindig, hogy mikor mivel lehet bővíteni az "étlapot". A környezetemben viszont döbbenten hallom, hogy általában azt eszi a gyerek, amit a szülők. Nem tudom, szerintem az a fél óra, ami alatt elkészül a pici hamikája, az nem olyan hosszú idő. Üveges bébiételt még soha nem kapott.
2010. jan. 20. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Enyém 10 hónapos kora óta kezd kapni ezt-azt a mi kajánkból (pld. rakott krumpli, rakott zöldbab, és főzelékek). Most 14 hónapos, de a nehezen elrágható dolgokat (pld. csirkemell és húsos kaják) a mai napig megturmixolom még neki.
2010. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hónapos kora óta nagyjából azt eszi, amit mi. Én adtam neki időnként üveges kaját is, azt is szerette, szerencsére nem válogatós. Nem írtad mennyi idős a picid. Én is egyeztettem a védőnővel, de inkább azt ette, amit magunknak főztem, csak nem fűszereztem meg annyira.

Első válaszolónak: ha már van foga, nyilván van 14 hónaposan, akkor nem igazán kellene már turmixolni, inkább csipkedd neki pici darabokra. Nem fog megfulladni tőle! :)

2010. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lányom 11 hós, én próbáltam neki külön főzni, de sosem ette meg, pedig esküszöm nem volt rossz:) Az üvegest eszi meg csak. 2 foga van, darabosat nem akar elfogadni, inkább akkor nem eszik. Már kinézni a számból a falatot egyébként, múltkor a pacal érdekelte nagyon, de persze nem kapott.
2010. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
bocsi, 9,5 hónapos, ez tényleg lemaradt. :-) Persze 1-1 falatot kap a miénkből is, mert kinézi a szánkból, de külön főzök.
2010. jan. 20. 10:57
 5/10 anonim ***** válasza:
az én kislányom nem ette meg soha, h külön főztem neki. kb. másfél hónapja azt eszi, amit mi, előtte csak csipegetett. nincs smemi baja tőle. 13 hós. amúgy az örlőfoga még csak most jön, 4 db egyszerre, ami olyan, abból nem adok neki, vagy nagyon apróra nyúzva, de a turmixot már régen nem vettem elő.
2010. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én babám 7-től 11 hónapig csak és kizárólag a bébiételt ette meg. Még a gyümölcsben is. Annyit szenvedtem ezen, aztán már mindegy volt, csak egyen valamit.

Végül 11 hónaptól elfogadta a mi kajánkat is. Azóta ha olyan van, akkor mi kajánkból eszik, pl főzelékekből, de sokszor külön főzök neki. 13,5 hónapos, szerencsére 2 hónapja nem evett bébiételt.

2010. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9 és hónapos a babám, de külön főzök neki. Eddig csak a húslevesből kapott pár kanállal.Úgy gondolom, hogy a baba nem mini felnőtt. Engem is sokat macerálnak, hogy adjak már neki babapiskótát, meg kekszet, de még mindig korainak tartom.
2010. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
egyet értek az utolsó válaszolóval. Én sem gondolom, hogy a mi kajánkat kéne ennie. Arra még ráér. A pár "potyafalat" az más, az belefér. :-)
2010. jan. 20. 15:30
 9/10 anonim ***** válasza:
11 hós elmúlt és már azt eszi amit mi, de ha olyat főzök amit nem ehet, vagy túl fűszeres, akkor külön főzök neki. Kérdésre válaszolva 11 hós koráig főztem külön.
2010. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 hós babának már bátran lehet adni babapiskótát. Egyébként, ami nálunk nagy sláger a mai napig (most 2 éves), az a kukoricapehely. Hivatalos nevén: Kuki :)) Attól biztos, hogy nem lesz baja. Fulladás és egyéb. Egyébként a kérdésre már válaszoltam fentebb, de szerintem mindenki érzi, tudja, hogy a babájának mi jó. Ha nincs nagyon befűszerezve a kaja, kaphat szerintem abból is. A tányérjában pedig mindenki maga ízesít. Nálunk így működött és nem azért, mert fárasztó volt a külön főzés a picinek, hanem az kellett neki, ami a mi tányérunkon volt.
2010. jan. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!