Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik egyre kevesebbet,...

Miért alszik egyre kevesebbet, az egyre több helyett?

Figyelt kérdés

A könyvek szerint 5-6 hónapos korban a babák már tudnak éjszaka 6-8 órát egyhuzamban aludni. (gondolom sok szerencsés anyuka babája, már hamarabb is tud)

Az én babám már lassan 6 hónapos, de még soha nem aludtunk át éjszakát! :(

Eddig a legtöbb a 6-6,5 óra volt, de ez is csak három alkalommal és valamikor 3 hónapos korában.

Amúgy a "normál" a 3,5-4 óra, de vannak olyan éjszakák (mint most is) hogy 2-2,5 óránként sír, nem lehet cumival visszaaltatni, addig sír, amíg ki nem veszem és cicire nem teszem. Néha attól félek, hogy kipukkad a sok kajától. Most éjszaka is 4x evett.

Mikor fog végre 6 órákat nyugiban aludni???

Én már akkor is hálás lennék, ha éjszaka 2-3 között kelne először!!! :((

Tanácsokat várok!


2010. jan. 20. 10:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tud egyedül elaludni, akkor próbáld meg azt, hogy megtanítod egyedül elaludni. Az is lehet még, hogy jön a foga és, azért ébred olyan sűrűn.
2010. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb tippeket!

Most nagyon úgy néz ki, hogy a fogzás miatt kel éjszaka többször is. Régebben húzta éjszaka 1, vagy 2-ig, de pár hete éjfél előtt is felsír és cicin alszik csak vissza. Tegnap voltunk tanácsadáson, mondta a dokinő, hogy már fehér az ínye, ezek már fogacskák lesznek.

Csak arra lennék kíváncsi, ha túl leszünk ezen a fogzásos mizérián, akkor vajon milyenek lesznek az éjszakák, mert mint írtam, még soha nem aludtunk át 1 éjszakát sem. :(

Lehet, hogy ez már valóban egy "rossz" éjszakai szokás, és azért ébred 3 óránként, mert berögzült neki. :(

Teát én sem adnék semmiképp, soha nem is kapott. Nincs is a cumisüveghez jó cumifejünk, csak az 1-es, mert utoljára pár hetes korában kapott vizet, egyébként csak anyatejet.

Gondoltam már én is arra, hogy esetleg az ágyát kellene valahogy forgatni, de nincs helyünk :(

Kiságyban alszik, néha hajnalban kerül át hozzánk, amikor kipattannak a szemei és ilyenkor így tudjuk csak visszaaltatni. Olvastam egy könyvet (Éjszakai gondoskodás) ahol kifejezetten ajánlják az együtt alvást, mert így még fel sem ébred a pici és félálomba megkapja a cicit és már alszik is...hát nem tudom...akkor meg ott van a probléma, hogy nem lehet visszaszoktatni a saját ágyába....nehéz ügy! Csak reménykedni tudok, hogy hamarosan eljön a mi időnk is és végre alhatunk hajnali 4-ig, vagy 5-ig ébredés nélkül!

2010. jan. 22. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!