Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért alszik egyre kevesebbet,...

Miért alszik egyre kevesebbet, az egyre több helyett?

Figyelt kérdés

A könyvek szerint 5-6 hónapos korban a babák már tudnak éjszaka 6-8 órát egyhuzamban aludni. (gondolom sok szerencsés anyuka babája, már hamarabb is tud)

Az én babám már lassan 6 hónapos, de még soha nem aludtunk át éjszakát! :(

Eddig a legtöbb a 6-6,5 óra volt, de ez is csak három alkalommal és valamikor 3 hónapos korában.

Amúgy a "normál" a 3,5-4 óra, de vannak olyan éjszakák (mint most is) hogy 2-2,5 óránként sír, nem lehet cumival visszaaltatni, addig sír, amíg ki nem veszem és cicire nem teszem. Néha attól félek, hogy kipukkad a sok kajától. Most éjszaka is 4x evett.

Mikor fog végre 6 órákat nyugiban aludni???

Én már akkor is hálás lennék, ha éjszaka 2-3 között kelne először!!! :((

Tanácsokat várok!


2010. jan. 20. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet ha gyakran ébred, mi pontosan ugyanígy voltunk, szerintem ez a gyakoribb, főleg ha anyatejes a baba. Itt is találsz érdekeset: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2010. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy nekünk már volt két olyan hetünk,hogy végigaludta az éjjelt,de most megint megváltozott.Biztos sokat tett az is,hogy beteg volt.

Szerintem valami biztosan zavarja.Írok egy-két tippet,kiválogatod amelyik nektek passzol.

1,éjjelre max 23 fok legyen ott,ahol a baba alszik,és akkor is elég egy vékony kezeslábas,vékony takaró.

2,olts neki kislámpát(azt mondják nem jó rászoktatni,nekem csak így alszik)

3,ha felébred csak teát igyon,lehet,hogy csak szomjas.nekem ez bevált.

2010. jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a foga bántja, szerintem próbálj ki valami homeopátiás bogyót. Nálunk ugyanez volt a helyzet, karácsonykor végigaludta az éjszakát, reggel 5 kor kelt először, ez tartott egy hétig. Azóta volt hogy éjjel 1,5 óránként kelt, csak cicire aldut vissza, (közben elkezdett folyni a nyála is) Kb két hete kapja a chamomilla vulgaris ch 15-öt, és úgy három napja valamennyire rendeződtek a dolgok. Most 2x ébred éjszaka, éjfélkor és 5-kor, szóval 4-5 órát alszik egyben, én ennek már nagyon örülök a másfél órás alvások után. Szóval legalább 5-6 nap kellett a hatáshoz, 1x 5 darabot kap este hatkor.
2010. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a szobahőmérséklet okés, ruha okés, takaró okés!

Vagy egyszerűen csak megszokta, hogy éjszaka mindig van cici és azt hiszi, hogy ez a normális, hogy éjszaka is kell a cici. Ez már valami megszokás lenne? De akkor ez addig tart, amíg szopizik, nem?

Azt a homeos bogyót egyszer próbáltuk, de 2 napig adtam, mert sokkal rosszabb volt a helyzet. Adnom kellene tovább?

Igen, amúgy már a fogzás is benne lehet a pakliban, mert minden ráutaló jel megvan.

Azért az akkor is zavar, hogy amikor nem volt még fogzás, mondjuk csak 2 hónapos volt, akkor is mindig felébredt és cicizett!

Van 2 szintén anyatejes ismerős baba, ők reggelig fel se kelnek.

(tudom, nem kell hasonlítani a babákat, csak azért írom, mert Ők is szopis babák és mégis alszanak éjszaka)

2010. jan. 20. 10:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia, az én kislányom 2 hónapos kor körül aludta át utoljára az éjszakát, akkor is csak 1 hétig. Azóta (7 hós) 3 óra volt a max, de az is piros betűs napnak számít. Átlagban 1,5-2 óránként kel és egyedül nem alszik vissza.... Sajna én sem tudok mit kezdeni vele, és most egy ideig nem is fogok tudni,mert a 3. foga jön éppen.... Segíteni nem tudtam,de azért kitartás!
2010. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10:26 ös a vagyok, úgy tudom, hogy a homeopátiás szereknél mindig először romlik a helyzet pár napig, és csak 4-5 nap után kezd javulni, ezért is tartottam fontosnak, hogy leírjam, nekünk 5-6 nap után hatott csak.
2010. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szia, hát nem akarlak elkeseríteni, de úgy tűnik a babád nem egy jó alvó egyelőre. az enyém 13 hós, és még sose aludt át egy noymorult éjszakát se, a max. az a 4 óra, de az nagyon ritkán van. inkább 2 vagy 3. mi már mindennt kipróbáltunk amit lehet, és semmi se vált be. viszont egy barátnőm megnyugtatott, hogy neki mindkét gyermeke iylen volt, és sokáig együtt aludtak velük emiatt. most az egyik 4 éves lesz a másik 6, és gyönyörűen alszanak egész éjjel a saját szobájukban már 2 éve. na remélem se a te se az én esetem nem lesz ilyen extrém... mert én már most hulla vagyok. :)
2010. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

11:41-es válaszoló!

Hát, nem nyugtattál meg :(

Akkor nagyon úgy tűnik, hogy az én babám se fog 6-8 órákat aludni?

Pedig már nagyon rám férne 1-2 nyugodt éjszaka.

Már annak is örülnék, ha hetente 1-2 nyugis éjszaka lenne, a többi lehet ilyen :)

2010. jan. 20. 15:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A homeos szereknél is mint általában mindennél kell legalább 5-7 nap mire hatásuk észlelhető. Van akinél az elején erősödnek a tünetek ez teljesen normális majd szépen enyhülnek. De a fogzásnak vannak egyéb tünetei is mint az alvászavar. Pl. Piros arcpír, elhúzódó hőemelkedés főleg esténként, esetleg láz, gyakori és hígabb széklet, piros, kiütéses popsi, erős inteznív nyálzás, mindent megrág, étvágytalanság. Ha ezeket kizártad illetve sem a Chamomilla Ch 15, sem éjjelre a Viburcol kúp nem használ, akkor talán tényleg próbáld meg hogy megitatod és nem adsz cicit neki mert akkor az is lehet hogy ez már csak egy "rossz" szokás nála. De én semmi képp nem itatnám teával! Egy babának főleg ha anyatejes semmi másra nics szüksége maximum vízre. A tea is gyomorsavat csinál bármilyen gyengére is főzzük. A cukor meg tönkreteszi a fogait. Gondolom a pelusát figyeled hogy nincs e nagyon tele éjszaka is. Esetleg ha semmi sem vezet eredményre akkor még az ágyát próbáljátok meg máshová helyezni. Van akinek az is segít. Én az éjjeli fény ellen vagyok, de mindenki más. Azt is kipróbálhatod. És amúgy a kiságyában alszik éjszaka vagy veletek? Hát most ennyi jutott eszembe. 20 hós kislány anyukája.

2010. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Az én fiam színtén így viselkedett fél éves korában, azt hittem ennek már sosem lesz vége. Valójában a jó hír az az, hogy amint betöltötte a 8. hónapot azóta átalussza az éjszakát mint a kisangyal. Én annak tudtam be, hogy éjszaka szüksége van arra, hogy ott legyen anya mellette, pár percig evett csak az én fiam, nem mondanám, hogy annyira éhes volt...:) De cici után visszaszundított... igaz, csak két-három órára... kitartást, talán hamarosan Ti is átalusszátok az éjszakát.:)))
2010. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!