Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehetne tenni? Az baj, ha...

Mit lehetne tenni? Az baj, ha nem eszi meg a húst?

Figyelt kérdés
Másfél éves gyermekem nem nagyon eszik húst. Már nem tudom mit csináljak, az ételből valahogy mindig kikerüli, vagy ha a szájába kerül, kiköpi. Míg kisebb volt, turmixolva ette, meg aztán később is, mikor már csak felkockáztam, ez valami új hóbortja lehet? De már elég régóta tart. Felvágottat sem eszegeti. Sonkát, párizsit, virslit próbáltam, Rákóczi szalámit is, egyiket sem eszi.
2010. jan. 18. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

turmixold újra a főzelékéhez.

amúgy nem baj, ha nem minden nap eszik húst, de azért hetente többször kellene.

én is turmixolok:)

2010. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy ideig kerüld a húst, ne is kínáld vele. Adj neki pl. tányéron külön kis kupacokban husit, zöldséget, krumplit, rizst. Engedd, hogy egyedül szemezgesse ismerkedjen az állagával.
2010. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom dettó ugyanez, scak neki 2 éves kora körül kezdődött a hús elutasítása. MOst 4 és fél éves és még mindig nem rajong érte. Próbáld ki az összes létező húskészítményt (felvágottak, virsli, natúr sült csirke, rántott hús, pörkölt, levesben főtt hús stb.), valamelyik biztosan ízleni fog neki. Az enyém pl. a virlit imádja, de a rántott húst, pörköltet, sült húst meg nem enné. A levsben főtt húst csak akkor, ha az színtiszta csirkemell. Ja, és a mélyhűtött, előre panírozott húskészítményekből is megeszik néhány fajtát. A hús csak a fehérjebevitel szempontjából fontos, és ha nagyon nem megy a dolog, ezt simán tudod tejtermékekből (sajt, túrú, joghurt) pótolni neki. Baja nem lesz tőle az biztos.
2010. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!