Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttet mikor szabad...

Egy újszülöttet mikor szabad először levegőre illetve rokonokhoz vinni?

Figyelt kérdés
2 vagy 3 hetes korában?És miért nem szabad hamarabb?
2010. jan. 18. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg érdemes kivárni vele a 6 hetet, pláne ilyen hűvös, influenzás időben. Nekem nyáron született a fiam, így már 3 hetesen vittünk nagyi látogatóba. :)
2010. jan. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Akármikor viheted.Amikor a kórházból hazaviszed,akkor is a levegőn van.Minél jobban félted,annál hamarabb kap meg minden betegséget.Csak olyan helyre ne vidd,ahol beteg van.
2010. jan. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, éppen milyen évszak, idő van. A téli babáknál azt szokták mondani, kb. 2 hét után lehet először kivinni, rövidebb időre a babát. Addig bent kell szoktatni a levegőhöz (Bent felöltözteted overálba és kinyitod az ablakot). Azért kell szoktatni, hogy ne fázzon meg odakint a friss levegőn (a babák hőháztartása még nagyon fejletlen). Nyáron kicsit más a helyzet. Bár még akkor is sokan megvárják a 2 hetet, de olyankor sokszor a benti és a kinti hőmérséklet között nincs különbség. Az én 3 gyerekem aug.i, szept. eleji, ők már néhány naposan kint levegőztek a teraszon velem. Mivel nagyon meleg volt, így az ablak eleve nyitva volt az első perctől még a kórházban is, hozzászoktak a levegőhöz. Nem kellett őket külön szoktatni. Rokonlátogatóba azért inkább csak úgy 2-3 hónaposan menjetek, addig inkább hozzátok menjen, aki látni akarja. Eddigre túl lesz az első oltásán is, Te is felépülsz valamennyire, a baba meg kicsit megerősödik..
2010. jan. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mind nagyon hasznos volt! :)
2010. jan. 18. 08:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem most dec-ben született a kisebbik fiam, és karácsony első v második napján levittük sétálni, mert "jó" idő volt. (Nem röpködtek a minuszok) Társaságba nem visszük, de anyuékhoz sűrűn megyünk, és most már a séta is rendszeres, ha az idő engedi. Most 7 hetes
2010. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 és fél hetes a babám, pár napja napi 2x kimegyünk sétálni. Hordozókendőben viszem, arra veszem rá a kabátot. Lehet, hogy korábban is kivittem volna, ha nincs olyan hideg és nagy szél. A védőnő szerint -5 fok alatt nem ajánlott kivinni egy csecsemőt.

Rokonoknál, barátoknál még nem voltunk, csak pár hét múlva tervezem az utazgatást. Csak a szűk család látogatott meg minket.

2010. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

"Újszülötteket (6 hetes korig) téli hidegben nem szabad kivinni, csak a lakást szellőztessük rendszeresen, illetve minden nap 2-3x 10 percet oda lehet menni vele a nyitott ablakhoz (felöltöztetve persze). 4 hetes kortól 10-10 percre ki lehet vinni már a kicsiket.


Ha már elmúlt 6 hetes, akkor nyugodtan ki lehet menni vele a levegőre, akár hosszabb időre is, de jól fel kell öltöztetni és betakarni. Nyugodtan kint is lehet altatni, akár órákat kintlehet, de nagyon alaposan kell öltöztetni, a keze, füle is legyen védve. Nagy hidegben takaróként a legjobb szőrme, a báránybőr pl., ha téli, késő őszi babád van, akkor praktikus a báránybőr babazsák, mert ez nagyon jól szigetel. (Svédországban a legnagyobb télben is kint altatják a kicsiket szőrmébe csomagolva)"

2010. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam szeptember végén született, 3 hetesen vittük megmutatni a dédiknek. Az én nagymamám és a párom nagymamája egy városban laknak, sőt a párom szülei is. Úgyhogy elmentünk a párom szüleihez (a párom apukája akkor látta először, mert nem tud utazni), oda hozták fel a párom nagymamáját. Utána mentünk az én nagymamámhoz.

Ennek a "korai" utazásnak 3 oka volt:

1. akkor még szokatlanul jó idő volt

2. az apósom sem látta még, mint írtam, nem tud utazni

3. a párom nagymamája nagyon beteges, első dédunoka (egyébként az ő családjában első unoka is) és nagyon úgy nézett ki, hogy nem fogja megélni a tavaszt

2010. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó örülök,hogy a dédi még megérhette,hogy látta a picurit!

2010. jan. 18. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!